Ha majd visszatér a nyár

Menekültem, a föld minden mocskától menekültem,

Mert nekem nem kell látszat, és mesés küllem,

Csak a szárnyaim.

S ha úgy is tűnik, meggyengültem,

Nem igaz. Jó ez így, így a legjobb,

Hogy töröttek a lábaim.

 

Erős szárnyú, törött lábú gólyamadár:

Ez lett belőlem.

Már csak arra mehetek, ahol nincsen határ,

Mert minden akadály menekül előlem,

Már csak arra mehetek, ahol az ég nyitva áll,

Mert ez a föld hazug és erőtlen.

 

Elmegyek, és nem térek vissza soha talán,

Jó társ leszek a szabadság oldalán!

Nekem már csak az ég kell,

Nem kell többé a föld,

És ha valaha látsz kettesben az éggel,

Amit nekem szánsz, azt csakis az éggel közöld!

 

Mert én nem ide tartozom, nem a sárhoz,

És nem a földhöz!

Amíg itt lenn minden elkárhoz,

Szívem az éghez költöz.

Most elmegyek, s ha valaha visszatérek talán,

Azt csak akkor teszem, ha már visszatért a nyár.

Beck Brigitta
Author: Beck Brigitta

Beck Brigitta az Irodalmi Rádió szerzője. Beck Brigitta vagyok, 22 éves. Megtehetném, hogy hosszú bemutatkozást írok magamról, de úgy gondolom, a verseim sokkal többet elárulnak rólam, mint amit ide le tudnék írni. Egyszerű szavakkal kifejezhetetlen mindaz, amit egy alkotással közölni lehet. Azért van szükség művészetre, hogy bármit el tudjunk mondani. Kellemes, gondolatébresztő olvasást kívánok!

0
Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Az idő

Az idő   Semmi nem olyan érthetetlen és kiszámíthatatlan, mint az idő. Néha egy egész nap úgy elszáll, mint egy pillanat, máskor egy negyedóra is

Teljes bejegyzés »
Versek
Szécsi Károly

Bizalom ami kérdés .

BIZALOM AMI KÉRDÉS .   nálam már van egy sarok ahol a megválaszolatlan kérdések a rabok mindegyikhez van egy fotó mosolygós álarc mögé bújó való.

Teljes bejegyzés »

Akartam

AKARTAM.   megpróbáltam kapcsolódni olyan őszintének tűnt minden és mert a halálra várni ketten talán könnyebb.   mindenkinek van saját terhe de biztos nem az

Teljes bejegyzés »

Úton a szabadság felé

Úton a szabadság felé Néha csak menni vágyom csendesen, messze a zajtól, az emlékeken (…) Egy napfényes út, egy halk pillanat, ahol a lelkem végre

Teljes bejegyzés »

Vargánya.

Vargánya. Vágyod már az erdő békéjét, nyugalmát?Gyere, járd a bükkös s tölgyes savanyú talaját. Lélegezd be a fák, a bokrok, az avar s vadak illatát. Hallod? Hallgasd

Teljes bejegyzés »

Megvilágosodás útján

Szétporladt hamvaimból csak hagyom, hogy az az Új valami bennem feltámadjon. Belső fénnyel belőlem kiragyogjon, A szeretet szívemben szabadon áramoljon. Érzem új énemet, mit annyira

Teljes bejegyzés »