Háború van

„Valaki, valaki emleget, oly sokat emleget”*

hisz a harcok miatt hozzám vissza nem jöhet.

Fegyverek zajától pincébe bújva reszketek.

Őrangyalom! A gyermekét féltő anya mit tehet?

 

Értelmetlen harc elől mondd, hová szökjek?

Bűntelen bűnhődök, mégis meneküljek?

Otthagyjak otthont, szülőt, férjet és hazát?

Ez „békefenntartás”? Ez a gaztett az égbe kiállt!

 

Elindul reggel. Hátán a zsákja, kezében kenyér.

Szeme még könnyes, de lelkében csillan remény.

Hinnie kell, hogy ő ide egyszer még visszatér.

Kisfia vidám, hisz tudatáig ez a borzalom nem ér.

 

Amerre futnak, lángol a sok ház, találat érte.

Őrangyal segíts! Utunkon kísérj el a messzeségbe.

Segítők jönnek, felébred benne újra a remény:

Estére kelve konvojuk talán a határig elér.

 

Jó szállásuk van: kisfia örül, s anyjához bújva pihen.

Önzetlen segítők várták: a nemzeti összefogás ilyen.

Drága őrangyal! Hálámmal most tehozzád fordulok:

Imát mondok, „s megáldom a legdúsabb pillanatot”*

 

*Ady Endre: Valaki emleget című versére iródott

 

Holéczi Zsuzsa
Author: Holéczi Zsuzsa

Holéczi Zsuzsa az Irodalmi Rádió szerzője. Holécziné Tóth Zsuzsa vagyok, nyugdíjazásomig egy bankban dolgoztam vezető beosztásban. Az Alföldön egy kis faluban születtem, ezután Kecskeméten éltem a férjemmel és fiammal, de egy szakmai kihívás miatt tizenhat évvel ezelőtt Piliscsabára költöztünk. Nyugdíjasként szellemi elfoglaltságot is kerestem,  előbb nyelvtanulásra gondoltam, majd kis idő elteltével megfogalmazódott bennem az a diákkorom óta dédelgetett vágy, hogy írni kezdjek, talán még nem késő. Már a Középiskolai tanulmányaimat befejezve népművelés-könyvtár szakon szerettem volna továbbtanulni, de édesapám 17 éves koromban bekövetkezett halála után kereső nélkül maradt a család, ezért munkába álltam – és az évek során egyre messzebb kerültem ettől az elképzeléstől. Az irodalomszeretet és a jó fogalmazási készség persze megmaradt, és mindig jó szívvel gondolok a Középiskolai magyar tanáromra, Baltás Dánielre – illetve az ő osztálytalálkozónkon tett kijelentésére. “Bölcsész létemre az olyanok miatt volt érdemes magyart tanítani, mint  amilyen diák maga volt Zsuzsa “. Az egyetlen tantárgy amiből “dicséret” -tel érettségiztem  a magyar volt, és valahol a lelkem mélyén mindig készültem arra, hogy majd egyszer annál komolyabb “művet” is írok, mint a Macskaújságban közzétett 2 oldalas “nekrológom”. Kedvenc hetilapomat olvasva üzenet értékű volt számomra a Központi Médiaakadémia felhívása, mely szerint képzést indítanak írói ambíciókkal rendelkezők számára. Megosztva elképzelésemet...

0
Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Szivárvány

  Szivárvány   Az eső mossa az ablakom, a környéken csend honol, csak a madarak csiripelnek, a falevelek reszketnek.   Szürke felhő sétál az égen,

Teljes bejegyzés »

Anyaság

Anyaság   Még nem voltál tizennyolc, Mikor nézhettem a szemedbe; S olvashattam egy könyvet, Amely benne volt a szívedben.   Egy esküvő, Lekötni egy életet,

Teljes bejegyzés »

Az idő

Az idő   Semmi nem olyan érthetetlen és kiszámíthatatlan, mint az idő. Néha egy egész nap úgy elszáll, mint egy pillanat, máskor egy negyedóra is

Teljes bejegyzés »
Versek
Szécsi Károly

Bizalom ami kérdés .

BIZALOM AMI KÉRDÉS .   nálam már van egy sarok ahol a megválaszolatlan kérdések a rabok mindegyikhez van egy fotó mosolygós álarc mögé bújó való.

Teljes bejegyzés »

Akartam

AKARTAM.   megpróbáltam kapcsolódni olyan őszintének tűnt minden és mert a halálra várni ketten talán könnyebb.   mindenkinek van saját terhe de biztos nem az

Teljes bejegyzés »

Úton a szabadság felé

Úton a szabadság felé Néha csak menni vágyom csendesen, messze a zajtól, az emlékeken (…) Egy napfényes út, egy halk pillanat, ahol a lelkem végre

Teljes bejegyzés »