Milyen volt

(gyermekemnek)

Hogy milyen volt amikor testünk még egybeforrt

És beleolvadtál a testem melegébe,

Életem legszebb létezése volt,

Mintha örökre eljött volna a béke.

 

Hogy mennyire fájt az életadás kínja,

Ahogy megláttalak, már el is lett feledve

Akkor, amikor karjaimba tettek,

Amikor először belenéztem a szemeidbe.

 

Ölemben tartva éreztem szívdobogásod

Pihegő arcocskádon a lehellet is látszott.

Fejecskéden az ártatlan kis szőke tincsek

Összekötöttek minket mint bilincsek.

 

Hogy milyen volt először megfogni a kis kezed,

Újra és újra tőlem megkérdezed,

Simább volt mint a legfinomabb bársony,

Mint a csillogó máz a frissen sült kalácson.

 

Hogy milyen lesz majd elbúcsúzni tőled

Ha egyáltalán ez megadatik nekem,

Szeretném ha utolsó perceimben

Ott lennél te is és fognád a kezem.

 

 

Berecz Devlin Éva
Author: Berecz Devlin Éva

1960-ban születtem Egerben. Ott végeztem el tanulmányaimat is és 1983-ban az egri tanárképző főiskolán megszereztem a diplomám mint történelem szakos tanár és népművelő. Néhány év múlva a nyíregyházi főiskolán elvégeztem a könyvtár szakot is, majd könyvtárosként dolgoztam azon a főiskolán, ahol a tanári diplomát szereztem meg korábban. 1997-ben az USA-ba kerültem és óvodapedagógusként kezdtem el dolgozni és dolgozom mind a mai napig. Mindig érdekelt az irodalom, szerettem a verseket, Már fiatalon is megpróbálkoztam versírással, de önbizalomhiányból fakadóan ezeket nem osztottam meg senkivel és a szemétkosárban végezték. Az államokba kerülve 2001 után rendszeresen újságcikkeket írtam az amerikai Magyar Népszavába, magyarul. Ezek a kinti magyarok életéről szóltak, de a tragikus szeptember 11-i események után főképpen arról, hogyan éltük meg a történteket, mi amerikai magyarok. Néhány évvel ezelőtt kezdtem meseírással foglalkozni, hiszen kicsi gyermekek között élve és dolgozva, naponta rögtönöztem meséket. Nagyon sok olyan mesekönyv került a kezembe, amik- bár szépen voltak illusztrálva, de unalmasak, semmitmondóak voltak, sok esetben kifejezetten károsnak tartottam őket. Tagadhatatlan, hogy a mai gyermektársadalom már teljesen más, mint az én generációm. Nem az Anderseni meséken nőttek föl, és bár ezeket a klasszikus meséket is életben kell tartani, de ma már az igények teljesen mások. A legnagyobb hiba pedig az,...

0
Megosztás
Megosztás

5 Responses

  1. Kedves Éva!
    Az ön verseiben nem lehet csalódni, a minőség garantált! Nem vagyok hivatásos kritikus, de úgy gondolom az ő véleményük is hasonló lenne ! Korábbi két verséhez is hozzászóltam, és elnézését kérem, de akkor még nem néztem meg a honlapját. Mos viszont elolvastam. Minden tiszteletem ön iránt, hogy az USA-ban élve ilyen szívén viseli a magyar irodalom ápolását!(Vagy talán éppen a távollét ösztönzi erre?) További jó munkát, és még sok ilyen szép vershez ihletet kívánok! Amit meg a publikálásról írtam korábban, azt tartom: feltétlen másokat is meg kell osztania azzal a szépséggel és mély, igaz tartalommal, melyeket versei hordoznak és tartalmaznak.
    Üdvözlettel: Antal

    1. Kedves Antal,, Koszonom a biztato szavait.
      En is mondhatnam, hogy talan mar keso… Mindig izgatott az iras, eletem minden fontos esemenyet legibkabb versben probaltam kifejezni, de sokat eldobtam. Nehany hete kezdtem a megmaradtakat bekuldeni palyazatokra, egy versem mar megjelent. Meseket kuldtem be eloszor.
      Tetszik a Keresem cimu verse, amibol erzem a kifejezesmodunk hasonlosagat.
      Megegyszer koszonom biztato szavait, sokat jelent.
      ( bocsanat az ekezet hianya miatt, de a telefonomrol irtam )

  2. Kedves Éva!
    Most olvastam el két versedet (Apa és Gyermekemnek) és könnyekig meghatott mind a kettő. Mindig tudtam, hogy mennyire meleg szívű és kedves teremtés vagy, de azt nem, hogy a verseléshez is van tehetséged, aminek segítségével legszentebb érzéseidet tudod méltón megfogalmazni. Nagy öröm volt olvasni a verseket, mert én is valami hasonlót érzek, mikor édesapámra gondolok, csak nem tudom ilyen szépen megfogalmazni.
    Szeretettel ölellek: Erzsi

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Aranyszálak

  Már rosszul kezdődik az egész. Üzen, hogy késik, ami korábban még soha nem fordult elő. De pár perc után befut, egyenesen a munkából jön

Teljes bejegyzés »

Árnyék a felhőkben

    Orson nadrágját porolgatva feltápászkodott és miután szeme hozzászokott a hajnali félhomályhoz, óvatosan körülnézett. Egy temetőben ébredt. A tegnapi lövöldözés után nem csodálkozott volna,

Teljes bejegyzés »

A CSÚCSON

Mielőtt bezárnám kis szobánk ajtaját, még egy utolsó pillantást vetek rá: igaz, az ágyakat nem vetettük be, de az asztalon semmi fontosat nem hagytunk. Végre

Teljes bejegyzés »

Kilakoltatás

– Kinyitni!   Ádám riadtan kapta fel a fejét és kinézett az ablakon. Egy ismeretlen, kékes fekete kabátot viselő férfi állt odakint és határozottan kopogott

Teljes bejegyzés »

Darabra

Nem tudni Nappal van-e még Vagy már éjjel Melyik hét Melyik napja Zúg a neon De magunkba fojtott üvöltésünket Nem hallja senki Csupán számon tart

Teljes bejegyzés »