A lagzi

Hol volt, hol nem volt, hetedhét országon is túl, hol a kurta farkú kismalac is túr, volt egyszer egy bika. Úgy hívták, hogy Csabika.
Szerelme egy tehén, ez volnék én.

Boldogan éltek e földtekén,
Egy falucska peremén,
majdnem a világ tetején.
Igazából egy hegynek aljában, mit a

Birkák úgy hívtak, hogy Mátra,
de mivel nem másztak még hegyet,
Nekik ez volt a világ teteje.

Volt nekik egy házuk,
Szénából épült,
Az udvarukon hátul
Sok nefelejcs kékült.

Volt egy nagy álmuk:
Nászútra menni,
De nem autóval, szekéren zötyögni.
Mikor a szekerük indult,
A fiatal üsző urához simult:
,,Ugye nem lesz ott az esküvőn a kecske?”
,,Nem lesz, nem lesz kedvesem,
Ha el mer jönni megverem!”

Ment, ment a szekér,
Nyomukba senki sem ért.
Legalábbis míg nem jött a malac,
,,Kéne egy tanú, jössz vagy maradsz?”

,,Ez ide mellém fel nem száll,
Jobb lenne a kecske, az pipaszár!”
„Neked most meg mi bajod?
Azt hittem, te is akarod!”
,,Hinni tudod hol kell!”
,,Ne kezdd már te is el!”

Míg azok ketten vitáztak,
A szekér elért a tisztásra,
De úgy tűnt hiába;
A kecske a füvet lerágta.
2025.08.04.-B.R.M.

(Az illusztrációt a ChatGPT mesterséges intelligencia készítette.)

Busa Regina Mária
Author: Busa Regina Mária

Az írás gyerekkorom óta az életem része. Szerzőként és kommunikáció szakos hallgatóként a kreatív írás és a médiavilág határterületei foglalkoztatnak. Verseim több, az Irodalmi Rádió által megjelentetett antológiában is olvashatók. 2022-ben „A jelen verse” című írásom megjelent a Marsbook Kiadó gondozásában kiadott Létvágytalanság című antológiában. 2026 februárjában látott napvilágot első önálló verseskötetem, Szerelemszilánkok címmel. Jelenleg kommunikáció és médiatudomány szakon tanulok az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem hallgatójaként. A digitális kommunikáció és a tartalomkészítés világa közel áll hozzám, szerzői közösségi oldalaimat is magam menedzselem, ahol írásaimmal folyamatosan építem az olvasói közösséget. A Szerelemszilánkok című kötet megrendelhető itt: https://webshop.marsbook.hu/Szerelemszilankok

0
Megosztás
Megosztás

2 Responses

    1. Örülök, ha tetszik, igyekeztem valami jót kihozni belőle. Tegnap egy reggeli beszélgetésnél szívtam egy kicsit a párom vérét, hogy ő Csabika a bika, én meg akkor ennyi erővel az ő tehén szerelme, ,,úgyis nagy tőgyeim vannak”. 😃

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


SZERETET

SZERETET A szeretet a szabadság egyetlen tiszta formája: nem kötöz meg, hanem szárnyat ad a magánynak. Author: Tóth Brigitta Kedves Olvasók! Brigitta vagyok, egy fiatal

Teljes bejegyzés »

Összetartozunk

Edit Szabó : Összetartozunk Hegyek, völgyek és tengerek, a természer marad egyben, ” Szomszéd kerítésén a fák ” lombjaikat áthullatják. Nem szab határt nékik semmi,

Teljes bejegyzés »

Életed

Ragaszkodsz, mert kényelmes. Újra vágysz, mert érdekes. Azt mondod, hogy jó ez így! Azt mondod, hogy nem kell ez! Képzeletben színezed. Valóságban elveted. Nem a

Teljes bejegyzés »

Tíz évem

Tíz évem   Költői éveim… Hogy hogy kezdődött egy versem tavalyelőtt? Melyet így írtam meg, Egy késő nyári délelőtt.   Összefoglaltam akkor, Hol is állok

Teljes bejegyzés »

Tudod?

Tudod, mi a magány? Mikor már csak emlékeid víziós kivetülése marad a szobád falán… Mikor csak áll a telefon a kezedben, de nincs, kit tárcsázzál…

Teljes bejegyzés »

Csak

Csak olyanért aggódunk, akit szeretünk… akiről gondoskodni akar a szívünk! Author: Faragó Maia Faragó Maia vagyok: kreatív író, költő, blogger, diplomás kommunikátor, online tartalomszerkesztő. Pályafutásomat

Teljes bejegyzés »