Megtörtént esetek -18 / Minden relatív

Joe, a farmer, szegény pára,
egy nap balesetet szenvedett,
s mert mindennek megvan az ára,
bíróságtól kért ítéletet.

Furfangos volt ám az az ügyvéd,
aki a kamionost védte,
próbálta enyhíteni bűnét,
s egyre csak azt ismételgette:

Miért nem szólt a balesetnél?
Miért mondta, hogy minden rendben?
Ennyi idő után ráeszmél,
s eljön, hogy kártérítést kérjen?

Hadd mondjam el – szólt Joe csendben,
de lám az ügyvéd közbevágott:
Mért mondta ott, hogy minden rendben,
mikor az árokból kimászott?

Nos, mondanám én, hogy mi történt,
de az ügyvéd úr csak közbeszól…
Bíró úr, ismeri a törvényt,
jogom van mondani, mi okból.

S most a bíró is kíváncsi már,
mért nem mondott Joe igazat,
s a szót néki megadva, csak vár,
hogy meghallhassa a vádakat.

S rákezdett meséjére Joe,
körötte mindenki hallgatott.
Tudják meg, mért nem vagyok csaló,
a járőr engem hogy vallatott.

Nos, épp feltettem öszvérkémet,
Bessie-t az utánfutóra,
hullajtva egy kis verítéket,
felkerüljön az autóra,

amikor hirtelen, egyszer csak
egy autó jobbról belém jött,
valótlant miért is állítsak,
hisz STOP táblát, mindent kidöntött.

Nyomban az árokba zuhantam,
Szegény Bessie-m a másikba.
Egy pillanat volt… tán meghaltam?
Nem, Bessie nyögött magába’.

Pár perc, s a járőr megérkezett,
látta, szegény Bessie-m szenved.
Fogta fegyverét, nem kérdezett,
lelőtte… s láttam, hogy kiszenved.

Fegyverrel a kezében jött, s szólt:
Szegény szamár, le kellett lőnöm,
borzasztó rossz állapotban volt,
nem hagytam, hogy tovább vergődjön.

Majd kezében még a pisztollyal,
hozzám lépett, s hallottam szavát:
szája szegletén kis mosollyal:
Uram, és Ön hogy érzi magát?

2017. szeptember 26.

 

 

Takács Mária
Author: Takács Mária

Takács Mária az Irodalmi Rádió szerzője.1955. január 4-én születtem, Budapesten.Mindig mosolygó, romantikus, háromszoros nagymama vagyok, aki lelkiekben még mindig a gyermekkorát éli.Édesapámat nagyon korán elvesztettem, hiánya a mai napig elkísért. De hiszem és vallom, hogy mindig lehet jobb, és jobb akkor is, ha néha-néha mély gödörben érezzük magunkat.Verseim alapjául az élet, a család, a szerelem, a természet, a társadalmi, szociális helyzetek és olyan megtörtént esetek szolgálnak, amelyekből valamilyen tanulság mindig levonható.Hiszek abban, hogy a mosoly az élet angyala, vele minden szebbé varázsolható.Fiatal koromban nagyon sok verset írtam, és egy hosszú szünet után ezt a hobbimat a nyugdíjba vonulásomkor újraélesztettem.Mindent szeretek kipróbálni, próbálkozásaim között szonettek, haikuk, tankák, apevák stb. is fellelhetők.Mostanában gyerekdalok írására adtam a fejem, egy kedvenc zenekarom felkérésére.Izgatottan nézek az első lemez megjelenése elé.A szomorú és komoly témájú verseken kívül szeretem a humoros írásokat. Életelemem a humor. Ahogy Louis Zamperini mondta: „A háború komoly dolog. Az élet is az. A nevetés segít átvészelni mindkettőt.”

0
Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Jövőbeli én.

Nézz körbe nézd meg a sok embert aki attól félt egész életébe nem lehet szabad.Itt vagyok és még mindig keresem azt a percet mikor találom

Teljes bejegyzés »

Lehet-e a példaképünk ? Rondó

Edit Szabó : Lehet – e példaképünk ? Rondó Nő szobra áll a Margit-szigeten, Szent – Margitnak állítottak emléket, Árpád-házi királylányként itt élte kereszténynevelést szerzetes

Teljes bejegyzés »

A sötétbe borult ünnepély

Még ma is megborzongok, ha eszembe jut az a több évtizede történt eset. Épp a napokban találkoztam volt kollégámmal, Tiborral, akinek a november 7-i ünnepélyén

Teljes bejegyzés »

Lebegés

Megbántottál, lelkembe tapostál. Lehet, hogy nem direkt, de már nem ez az első, hogy így lett. Nem csak a fejem fájt, hanem a lelkem is

Teljes bejegyzés »

Miből lesz a cserebogár

Miből lesz a cserebogár Egy toll története   Az én történetemben nincs háború. Nincs rejtőzködő gonosz sem. Egy csendes kisvárosból indul. Sokáig kerestem a helyem.

Teljes bejegyzés »