Hátha

Az én legjobb barátom a Hátha,

Messzi földről érkezett, mégis jól megvagyok vele,

Ha itt van velem, őt senki sem látja,

Csak én látom őt mindig, az utcán én futok bele.

 

Az én legjobb barátom a Hátha,

De ha meglát engem, sohasem köszön,

Csak mesélni kezd, persze mi mást is csinálna,

Arról, hogy hátha hozzáköltözöm.

 

Arról, hogy hátha összefut velem,

Pedig már összefutottunk, de ő mondja, hogy hátha,

Hátha történik valami hirtelen,

És néz rám csendben, mintha csodára várna.

 

Az én legjobb barátom a Hátha,

Aki mindig gyönyörű meséket mesél,

Arról, hogy valaki őt egyszer megtalálja,

Hogy hátha jó lesz majd, mert a Hátha mindig remél.

 

Az én legjobb barátom a Hátha,

Csak régen volt, hogy találkoztam vele,

Mondjátok meg neki, hogy valaki várja,

És akkor hátha meglátogat, ha eljön az ideje.

Beck Brigitta
Author: Beck Brigitta

Beck Brigitta az Irodalmi Rádió szerzője. Beck Brigitta vagyok, 22 éves. Megtehetném, hogy hosszú bemutatkozást írok magamról, de úgy gondolom, a verseim sokkal többet elárulnak rólam, mint amit ide le tudnék írni. Egyszerű szavakkal kifejezhetetlen mindaz, amit egy alkotással közölni lehet. Azért van szükség művészetre, hogy bármit el tudjunk mondani. Kellemes, gondolatébresztő olvasást kívánok!

0
Megosztás
Megosztás

Egy válasz

  1. Megérintett a versed. Ha így folytatod, akkor reményteljes jövő áll előtted. Örülök, hogy ilyen tehetséges fiatalok vannak hazámban, mint Te. Élmény volt a versedet olvasni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Rózsa Iván: Isteni tévedés

Rózsa Iván: Isteni tévedés Valaki bennfentes szóljon már a Jóistennek: valamivel összetéveszt bennünket! Ez a Föld, s nem a grillcsirkék bolygója! Budakalász, 2026. augusztus 6.

Teljes bejegyzés »

Rózsa Iván: Hergelő verseny

Rózsa Iván: Hergelő verseny Te is hergelsz ellenem, én is hergelek ellened! A hergelő versenyben nem maradhatok le tőled! E vészhelyzetben tán össze kéne fogni,

Teljes bejegyzés »

Rózsa Iván: „Emigráns” „celeb”

Rózsa Iván: „Emigráns” „celeb” Hazug ember-állatnak nincs hazája; Nincsenek gyökerei, csak bankszámlája… De rád talál egyszer az igazságszolgáltatás; S akkor már nincs menekvés, hová szaladás!

Teljes bejegyzés »

Édes a vágyam

Édes a vágyam, az álmom, ott ül a kedves az ágyon, vágyodik ott ölelésre, én is a hű szerelemre. Vágyteli véle az élet, nélküle bánatom

Teljes bejegyzés »

Jelen, múlt, jövő

Szabó Edit : Jelen, múlt, jövő – Óda Kint ülök a teraszomon, a szépen faragott lócámon. Szellő rezzen, belekap hajamba, lágyan ring a nappali csendben.

Teljes bejegyzés »

Amikor a harang szól

Edit Szabó : Amikor a harang szól Délben mindig szól a harang, ezernégyszázötvenhatban hatalmas nagy harcot indít, török szultán vallást ritkít ! Összegyűjti nagy seregét,

Teljes bejegyzés »