Ha úgy élünk, mint a fa

Ha úgy élünk, mint a fa…

Ha úgy élünk, mint a fa
Hajlunk jobbra is meg balra
Követjük a szél járását
Teljesítjük kívánságát.
Ha nem tetszik a gyümölcsünk
Elpusztítják a termésünk
Majd kábító párlatot csinálnak belőle
Hogy a másként gondolkodót megölje
A haragosok vihart zúdítanak rájuk
Amit megsínyli lombkoronájuk
Igy lecsupaszítják vágyaink
Ha túlfeszül a mérgük
Favágók lesznek a végzetünk
Ha mégis megenyhül szívük
Elégve ontják velünk melegük
Ha erkölcseit megőrizte
Talán faházikó lehet belőle
Úgy éljünk inkább mint a szikla
Mely kimozdíthatatlan, s erkölcse tiszta
Ellenáll a zord viharoknak
Jelleme megingathatatlan
Visszhangot nem ad a hamis szavaknak
Örök mementóként a természet ura
A bölcsességnek, jóságnak zuga
Erőt sugároz mindhalálig
Krisztus modta: Péter legyél szikla
Mikor egyházát megalkotta
Ezért mi is Őt kövessük
Isten szavát el ne felejtsük
Sziklára építsük jelenünk
Akkor megalahozhatjuk jövőnk
S úgy is éljünk, mint a szikla
Mit a gonosz lerombolni nem tudja

Hutás Mihály
Author: Hutás Mihály

Dr. Hutás Mihály az Irodalmi Rádió szerzője. Verset gimnazista korom óta írogatok. Édesanyám, aki jelenleg 101 éves, 100 éves születésnapjára írtam életrajzi kisregényt, de más prózai művekkel is kacérkodtam. Évekkel ezelőtt egy novellámmal pályázatot nyertem. Aktív orvosi munkám: jelenleg reumatológusként három munkahelyen, nagy családom adta feladatok ellátása, nomeg a klasszikus zene (sajnos már nem művelése) hanem hallgatása, a polyphonia tanulmányozása (pl.Bach fugák) időm nagy részét lekötötték. Talán egy kis lökést kapok szerény sikereimért.   Művészportré a szerzővel:

Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Húsvéti megtisztulás

A járvány hatása félelmetes volt! Mire János megérkezett, már hömpölygött a tömeg az elkerített hegyen. Félelmükben egészen a kerítésig nyomultak, de az őrök visszakergették őket.

Teljes bejegyzés »

Kikelet

Kikelet   Házam előtt színes virágokban beköszöntött a tavasz, Aranyeső sárgállik a magnólia alatt. Piros tulipánok násztáncukat járják, Nárciszok, babarózsák a méheket kívánják. Lila jácintok

Teljes bejegyzés »

Húsvét reggelén

Tavaly húsvétkor esős, hűvös időre ébredtünk. Ez a versem akkor született.
Ezzel kívánok mindenkinek csodás húsvéti ünnepeket!

Teljes bejegyzés »

Feltámadt!

Feltámadt!   Feltámadt! – zúgja kő s az ég, a sír, mely zárt, most semmiség, a Halál arcán dermedt csend, s a gyűlölet se szóligent.

Teljes bejegyzés »

Aforizmák

Mindig is kedveltem a rövid, tömör, ám de bölcs mondásokat. Ilyenek többek között az aforizmák is. Természetesen nem tudok minddel azonosulni, ahogy a közmondásokkal sem,

Teljes bejegyzés »