Nagymama

Az én nagymamám már nincs velem. 

De velem van az emléke, 

Látom, hogy naphosszat tesz-vesz. 

S nem tétlenkedik egy percet sem. 

 

Nagymama szomorú volt mindig. 

Sosem láttam, hogy nevetne. 

De jól tudott sütni meg főzni. 

Alkotni csodás süteményeket. 

 

Az én mamám hajladozott estig. 

Mégsem jajgatott sohasem. 

Tőle tanultam meg embernek neki. 

Hogy minden napért küzdeni kell. 

 

Még nem tudtam mekkora hős.  

Értünk mi mindent megtesz. 

De az ember egyszer felnő. 

Fájlalja, hogy nagyi elment. 

 

Bárcsak most is velünk lennél. 

Megtenném, mit egykor nem. 

Fáradt kezedből a munkát kivenném. 

S kérlelnélek, mesélj nekem. 

 

 Ámulva innám bölcs szavaid. 

Emléktarisznyámba tenném őket, 

Hogy elővegyem, ha már nem vagy itt. 

Előhívnám a múltból emléked. 

 

Nem mondtam elégszer: Köszönöm. 

Hogy mennyire szeretlek Téged! 

Tán bánatodat akkor megtöröm 

Sok, …még több öleléssel. 

 

Hiányzik a nagymamám, 

A vele töltött csodás évek. 

Eres keze, csöndes lénye… 

Emléke szívemben égett. 

Szilágyi Tünde
Author: Szilágyi Tünde

Nevemet tudod, De e név mögött rejlő ember ismeretlen, Bemutatni nem is tudom, Beszéljenek a verseim helyettem. Annyit kell csak tudnod, Életem nyomot hagyott felettem, Kezem hát tollat fogott, Nyomot hagyjak én is az életben. Szívem bár megkopott, Mégis maradt még mit elmesélem, Jó, hogy Ti is velem vagytok,... Gyönyörködjünk nyelvünk szépségében...

0
Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Anyaság

Anyaság   Még nem voltál tizennyolc, Mikor nézhettem a szemedbe; S olvashattam egy könyvet, Amely benne volt a szívedben.   Egy esküvő, Lekötni egy életet,

Teljes bejegyzés »

Az idő

Az idő   Semmi nem olyan érthetetlen és kiszámíthatatlan, mint az idő. Néha egy egész nap úgy elszáll, mint egy pillanat, máskor egy negyedóra is

Teljes bejegyzés »
Versek
Szécsi Károly

Bizalom ami kérdés .

BIZALOM AMI KÉRDÉS .   nálam már van egy sarok ahol a megválaszolatlan kérdések a rabok mindegyikhez van egy fotó mosolygós álarc mögé bújó való.

Teljes bejegyzés »

Akartam

AKARTAM.   megpróbáltam kapcsolódni olyan őszintének tűnt minden és mert a halálra várni ketten talán könnyebb.   mindenkinek van saját terhe de biztos nem az

Teljes bejegyzés »

Úton a szabadság felé

Úton a szabadság felé Néha csak menni vágyom csendesen, messze a zajtól, az emlékeken (…) Egy napfényes út, egy halk pillanat, ahol a lelkem végre

Teljes bejegyzés »

Vargánya.

Vargánya. Vágyod már az erdő békéjét, nyugalmát?Gyere, járd a bükkös s tölgyes savanyú talaját. Lélegezd be a fák, a bokrok, az avar s vadak illatát. Hallod? Hallgasd

Teljes bejegyzés »