Újszülött a mennyben

Olyan költő szeretnék én lenni,

Aki szebbé teszi az életet.
Mégsem tudok szótlanul elmenni,
Ha borzalom szorítja szívemet.
Vajon mért nem tud anyává lenni,
Ki méhében hord ki egy gyermeket?
Hogy veheti el életét annak,
Kit kilenc hónapig melengetett?
Hogy nem érzi azt a köteléket,
Amely az Istentől rendeltetett?
Hogyan hiheti azt, hogy joga van
Kioltani védtelen életet ?
Nem tudom ezt soha megérteni,
Pedig szeretem az embereket.
Hogy juthat el idáig valaki?
Valaha bocsánatot nyerhet-e?
Nem akarok vakon vádaskodni,
De siratom a kis újszülöttet,
Kinek esélye sem volt megkérni,
Ne vegyék el tőle az életet.
Én nem akarok most ítélkezni,
S ehhez csitítgatom el a szívem.
Nem tudok gyermeket kihordani,
Miért nem adta Őt inkább nekem?
Nem! Nem fogok vadul vádaskodni,
Még ha zokog is belé a szívem!
Tán ideje volna már felnőni,
Hiszen e világ néha kegyetlen.
Ez anyából hiányzik valami,
Vele valami nagyon nem stimmel.
Nem elzárni kell, de gyógyítani,
Hogy majd megérthesse egyszer, mit tett.
Büntetése kellene, hogy legyen
Felismerni, mily szép a szeretet.
A kötelék, mit önzőn eltépett,
Milyen gyönyörűen szép lehetne.
Látnia kell mindazt mit elvesztett.
Elmondani, lett volna esélye
Problémáit szebben elrendezze.
S nem gyermekét elveszejtenie.
Most nem tudok én „csak”költő lenni.
Most az anya kiált fel belőlem.
Nem tudtam e babát megvédeni.
S ítélkezve ne nézni e nőre.
Lelkemet ólomsúly nehezíti,
Lázadva árad, forr fel a vérem.
Nincs ölelés, mely megenyhítheti.
Az magzat is …hiába sírt érte.
Szilágyi Tünde
Author: Szilágyi Tünde

Nevemet tudod, De e név mögött rejlő ember ismeretlen, Bemutatni nem is tudom, Beszéljenek a verseim helyettem. Annyit kell csak tudnod, Életem nyomot hagyott felettem, Kezem hát tollat fogott, Nyomot hagyjak én is az életben. Szívem bár megkopott, Mégis maradt még mit elmesélem, Jó, hogy Ti is velem vagytok,... Gyönyörködjünk nyelvünk szépségében...

0
Megosztás
Megosztás

Egy válasz

  1. „Hogyan hiheti azt, hogy joga van
    Kioltani védtelen életet ?”

    Fájdalmasan szép sorok. Bizony nincs joga. Jogot az állam ad. Ugyanakkor nem kapja meg a beteg, a gyógyíthatlan, a szenvedő, akinek az élete nem más, mint vegetálás. A saját élete felett nem dönthet az ember, de a másoké felett igen. Ki érti, értheti ezt meg? Nincs jogunk az emberi méltósághoz, de jogunk van dönteni mások sorsáról. Igaztalan a világ, mindig is az volt.

    Szeretettel: Rita

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


SZERETET

SZERETET A szeretet a szabadság egyetlen tiszta formája: nem kötöz meg, hanem szárnyat ad a magánynak. Author: Tóth Brigitta Kedves Olvasók! Brigitta vagyok, egy fiatal

Teljes bejegyzés »

Összetartozunk

Edit Szabó : Összetartozunk Hegyek, völgyek és tengerek, a természer marad egyben, ” Szomszéd kerítésén a fák ” lombjaikat áthullatják. Nem szab határt nékik semmi,

Teljes bejegyzés »

Életed

Ragaszkodsz, mert kényelmes. Újra vágysz, mert érdekes. Azt mondod, hogy jó ez így! Azt mondod, hogy nem kell ez! Képzeletben színezed. Valóságban elveted. Nem a

Teljes bejegyzés »

Tíz évem

Tíz évem   Költői éveim… Hogy hogy kezdődött egy versem tavalyelőtt? Melyet így írtam meg, Egy késő nyári délelőtt.   Összefoglaltam akkor, Hol is állok

Teljes bejegyzés »

Tudod?

Tudod, mi a magány? Mikor már csak emlékeid víziós kivetülése marad a szobád falán… Mikor csak áll a telefon a kezedben, de nincs, kit tárcsázzál…

Teljes bejegyzés »

Csak

Csak olyanért aggódunk, akit szeretünk… akiről gondoskodni akar a szívünk! Author: Faragó Maia Faragó Maia vagyok: kreatív író, költő, blogger, diplomás kommunikátor, online tartalomszerkesztő. Pályafutásomat

Teljes bejegyzés »