Császár Rita
Könyvtárban
Egyszer találkoztam Micimackóval. Kinyitottam a könyvét a könyvtárban, s ő rám mosolygott. Éppen Malackához indult, de megállt, mert kíváncsi lett rám.
Én is kíváncsi lettem rá, beleolvastam a könyvébe, ott ahol éppen kinyílott. Aztán letettem a könyvet, de nyitva felejtettem. Már másfelé kalandoztam. Verne egyik regényét lapozgattam.
Nem is gondoltam rá, hogy Micimackó még mindig ott ácsorog. Közben odaérkezett hozzá Tigris és Malacka, meg Füles is, s rólam kezdtek el beszélgetni.
-Egy jóképű kislány. Belénk olvasott. Kedvesnek tűnt. Éppen hozzád igyekeztem, Malacka. – mondta Micimackó.
Malacka ujjongott egyet.
Ez kihallatszott a nyitott könyvből.
Felkaptam a fejemet, felemeltem újra a könyvet. Ennek mindannyian megörültek. Tigris ugrálni kezdett a farkán. Malacka visszaragasztotta Füles leszakadt farkát, Micimackó pedig megsimogatta a hasát.
Aztán egyszerre mind rám néztek. Kérdés volt a szemükben. Magaddal viszel bennünket? – kérdezte a szemük.
S én nem tudtam ellenállni. A Verne könyv mellé odafogtam a Milne-könyvet is.
A könyvtáros furcsán nézett rám, s megjegyezte:
-Te abból már rég kinőttél!
Erre mosolyogva így válaszoltam:
-A könyv választott engem, nem én őt!
Author: Császár Rita
Ilisicsné Császár Rita vagyok. 1968. október 13-án születtem. A Balaton déli partján, Fonyódon élek. Mintegy húsz évig könyvtárosként dolgoztam. Ekkor kezdtem el írogatni (1990-es évek). Először felnőtt verseket, majd a 2000-es évektől dalszövegeket is. Később a gyermekirodalom felé fordultam. Gyermekverseket, meséket, verses meséket írtam. De írtam már hosszabb lélegzetű meseregényeket is. Két könyvem jelent meg: Mézes mackó (2016) és Gyémántrablás különleges módon (2022). Valamint antológiákba írogatok verseket, meséket.
