Éjszaka

Fenn a magasban,  

az öreg templom tornyában, 

a tétova csendben,  

komótosan, lassan, 

megkondul öblös, érces hangján 

a nagyharang, 

jelezvén, hogy immár este van. 

 

 

Hamarosan a napnak vége szakad. 

Mostanra már az égen a nap is elfáradt, 

Nem csoda , hogy pihenni vágy 

Szedelőzködik, elköszön, 

majd nyugovóra tér. 

 

Most, immár a nap végén,  

az est halkan érkezik.  

Bekopog,  bebocsátást kér, 

de nem sokáig időzik, 

egy újabb jövevény,  

a búsan ballagó titokzatos éjszaka 

máris  őt váltja. 

Sötét köpenye rejtélyes titkokat tartogat. 

 

Sejtelmes, alaktalan fekete árnyak 

libbennek, lopóznak 

s a sötétben tova osonnak. 

Félelmetes a csend. 

Az utcák üresek. 

Bennük még az elárvult 

szél sem kószál. 

Alszik a város, szótlan. 

 

Fenn az égen a csillagok is némák. 

A hold is fentről a magasból, 

csak szótlanul, álmosan, 

félszemmel bámul le a Földre,  

a feketeségbe, a néma alvó világra.  

Vele együtt hallgat a titokzatos  éj, szótlan. 

 

A nappal, máskor oly zajos park is kihalt. 

Körötte, s benne  alszanak 

a bokrok, növények s a fák. 

A sétány is hallgat,  

kövén most egyetlen lépés sem koppan. 

 

A játszótéren az elhagyott hinta sem leng 

ma már tovább. 

Pihen, alszik s tán a tegnapról álmodik. 

Körötte, aléltan szunnyad a semmi is. 

A sötétség és a félelem az úr itt, 

még egy ideig, 

de valahol már dereng,  

a távolban már megjelent,  

kigyúlt, s látszik az első halvány fénysugár. 

 

A fény egyre nő, egyre erősebb. 

Lassanként ébred a kelő hajnal,  

hogy hamarosan messzire űzze innen  

a félelmet és a csúf fekete éjszakát. 

 

Még egy röpke óra,  

s máris itt van a másnap.  

 

Izsó Antal
Author: Izsó Antal

Mondhatnád túl késő. Meglehet, felelném, de talán mégsem késtem le mindenről. Igaz nem tartozom azon szerencsések közé, akiket a múzsa már ifjúkorban megérintett. Maradt tán mégis egy reménysugár számomra is. Életem folytonos keresésből állt eddig, de keveset találtam. Az út végén, nyugdíjasként a pihenés várna rám, ehelyett most próbálom lázas igyekezettel behozni mindazt, amit elmulasztottam. Egy belső erő írásra késztet. Sötét szobámban ülve, magányosan töltött csöndes éjszakai órák alatt, olvasólámpám sugara fényében újabb és újabb történetek születnek… Izsó Antal.

0
Megosztás
Megosztás

Egy válasz

  1. „Lassanként ébred a kelő hajnal,
    hogy hamarosan messzire űzze innen ”

    Kedves Tonió!

    Akár én is írhattam volna, hiszen minden éjjel a hajnalt várom. A világosság gyermekének vallom magam. Tetszéssel olvastam hangulatos, szép verssoraid.

    Szeretettel: Rita🌸

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Aranyszálak

  Már rosszul kezdődik az egész. Üzen, hogy késik, ami korábban még soha nem fordult elő. De pár perc után befut, egyenesen a munkából jön

Teljes bejegyzés »

Árnyék a felhőkben

    Orson nadrágját porolgatva feltápászkodott és miután szeme hozzászokott a hajnali félhomályhoz, óvatosan körülnézett. Egy temetőben ébredt. A tegnapi lövöldözés után nem csodálkozott volna,

Teljes bejegyzés »

A CSÚCSON

Mielőtt bezárnám kis szobánk ajtaját, még egy utolsó pillantást vetek rá: igaz, az ágyakat nem vetettük be, de az asztalon semmi fontosat nem hagytunk. Végre

Teljes bejegyzés »

Kilakoltatás

– Kinyitni!   Ádám riadtan kapta fel a fejét és kinézett az ablakon. Egy ismeretlen, kékes fekete kabátot viselő férfi állt odakint és határozottan kopogott

Teljes bejegyzés »

Darabra

Nem tudni Nappal van-e még Vagy már éjjel Melyik hét Melyik napja Zúg a neon De magunkba fojtott üvöltésünket Nem hallja senki Csupán számon tart

Teljes bejegyzés »