Sötétben a fény

Edit Szabó : Sötétben a fény

OXIMORON

Fehéren izzó tűzvarázs
világítja meg az éjszakát,
fekete bagoly szárnyra kél,
huhogása csöndben elkisér.

Sötét éjszakában fénylenek szemek,
szentjánosbogár messzire révedez,
teljesen üres a rengeteg,
jeges tűzben a fénye nem dereng.

Égető hiány, ám koromsötét,
nem lehet más, csak boldog szenvedés,
fülekbe dalol madarak éneke,
belülről hallod, rettentő jó lehet.

Bolyongva állt meg az éjszaka,
rekkenő hőség az édes mostoha,
Halkulva zengenek sötétlő fények,
fák és a bokrok varázsa igéret.
Suttogva kiabál sötétben a fény !

Bőcs,2018.02.12.

Szabó Edit
Author: Szabó Edit

Szabó Edit az Irodalmi Rádió szerzője. Szabó Béláné, Szabó Edit két gyermekes özvegyasszony vagyok. Bőcsön élek 38 éve. Közgazdasági végzettségem van. Életem során nagyon sok emberrel kerültem kapcsolatba, többször töltöttem be vezetői pozíciókat. A legfontosabb számomra mégis a bőcsi Általános Iskolában titkárként eltöltött 15 évem. Megismertem a gyerekeket, találkoztam a szülőkkel, munka- és bérügyi elszámolásokat végeztem, költségvetési elszámolásokat készítettem intézményi szinten. „Tanárnéni”-ként matematika és magyar órákat tartottam alsó tagozatban, míg felsőben a környezetismeret helyettesítése hárult rám. A hirtelen kapott tanítási órákat pontosan és lelkiismeretesen tartottam meg. Erre büszke vagyok a mai napig, hiszen nem túl régen elém állt egy 30-as fiatalember, aki megkérdezte tőlem, emlékszem-e rá, mivel tanítottam őket! Az iskolában kezdtem igazából az írásnak. Először pályázatokra írtam prózát, helyi tudósításokat a megyei napilapnak, múzeumi kiírásokra pályáztam. Gyermekeim elköltözése után találtam meg a „VERS”-et, igaz, internetes segítséggel. A Poet.hu gyűjteményébe küldtem, ahol elfogadták. Majd több irodalom és vers szerető közösségnek lettem tagja, ahol pályázatokra írtam. Sok versíró és költő lett ismerősöm, eredményeket értem el. Többször írtam első, második illetve harmadik helyezést elért verset. Önálló kötetem 2016-ban jelent meg az Irodalmi Rádió szerkesztésében és kiadásában Folyóparti álom címmel. Mivel egyedül élek, egyre többet olvasok, hiszen gyerekkoromban is a kedvenc időtöltésem jelentette....

0
Megosztás
Megosztás

3 Responses

  1. Én valami lelkiállapot kivetülésének érzem. A benső magára ismer a külvilág alakjaiban, történéseiben. A tisztán belülről fakadó élmény és a kívülről jövő érzet összekeveredik és ennek képét láthatjuk.

  2. Mint az aláírásból látszik, a műfaj az OXIMORON ! lényege az ellentétek kibontása, még ha az elme belefeszül is. Bármilyen képről írhatok ennek tükrében, nem lelkiállapotot, hanem a versformát élezi ki !
    Köszönöm szépen figyelmedet !

    1. Oximoron: jelző és jelzett szó közti egymást kizáró ellentét, igen. Ettől függetlenül felfogható lelki helyzet bemutatásaként.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Hírösszefoglaló – 2026. június 23.

Kedves Olvasónk! Ebben a hírösszefoglalóban találod meg fotós-videós beszámolónkat a 97. Ünnepi Könyvhéten való részvételünkről; láthatod néhány új könyvnek a megjelenését, amit még a Könyvhét

Teljes bejegyzés »
Versek
Bernie Moonrise

Álomkép

A tenger hullámzása kíséri szíved dobbanását, Messziről csodálom lelked bátorságát. Álomképet vetít hajnal most nekem, S én nem érlek el, hiába nyújtom kezem.   Csak

Teljes bejegyzés »
Versek
Bernie Moonrise

Szívedbe küldöm a jelet

Lelkedre írom a rímeket, S rád festem a színeket. Csendes zajjal hívogatsz, Szárnyaddal messziről simogatsz.   Szívedbe küldöm a jelet, Rímeket küldök neked. A hajnali

Teljes bejegyzés »

Égi színek

Az égi színek rabja lettem én, Szememet elvarázsolta egy csodás fény. A végtelennek tűnő időn táncolok, Mint a félelmet nem ismerő vándorok.   Az égi

Teljes bejegyzés »
Versek
Bernie Moonrise

Sebzett vándorok

A lelkünk vérzik, a szívünk harcba száll, Mégis a mosolyunk erősen helytáll. A lelkünk egy tűzben ég, éget a kín, De a lángok között látom,

Teljes bejegyzés »

Beépített szív

Aznap kicsit álmosan ébredtem, de igyekeztem gyorsan magamhoz térni, hiszen tudtam, hogy reggel fontos eligazítás lesz, amelyet Anita, városunk főkapitánya fog tartani. Erre egy vendéget

Teljes bejegyzés »