Fálydalom és mosoly

FÁJDALOM  ÉS  MOSOLY

Mikor  már  belefáradsz

a  saját  fájdalmadba,

sírnál  de  a  könnyeid

gátnak  ütköznek  és

füledbe  cseng  a  régi  intelem

(a  fiúk  nem  sírnak).

 

De  én  mégis  sírok, igen  magamnak

hogy  a  könnyeim  törjenek  utat

a  sötét  éj  felé, s  közben a csillagok

ragyogását  látván, mosolyt  csal  arcomra

a szépség   és a fájdalom.

 

Sírok újra sírok.

Már  úgy  látszott  nincsenek

könnyeim  , elapadt , kiszáradt

mint  a  múltam  emlékei.

 

De  ez  most   mégis  öröm

a  könny , tisztító  felszabadító

lelkemnek , testemnek  enyhülést

hozó.

2023.04.19

Szécsi Károly
Author: Szécsi Károly

Az alkotás valami pluszt ad ebben a rohanó világunkban, felszabadítóan és nyugtatóan hat a lelkemre. A belső világomat mutatom meg így. Az érzelmeimet előhívom, láthatóvá teszem. Akik értik a sorok között a mélységet is látják, érzékelik. Alázattal várom mindig, hogy legyen időm az írásra, és nagy nyugalmat érzek általa. Mindenkinek jó tollforgatást! Írni jó!

0
Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Jövőbeli én.

Nézz körbe nézd meg a sok embert aki attól félt egész életébe nem lehet szabad.Itt vagyok és még mindig keresem azt a percet mikor találom

Teljes bejegyzés »

Lehet-e a példaképünk ? Rondó

Edit Szabó : Lehet – e példaképünk ? Rondó Nő szobra áll a Margit-szigeten, Szent – Margitnak állítottak emléket, Árpád-házi királylányként itt élte kereszténynevelést szerzetes

Teljes bejegyzés »

A sötétbe borult ünnepély

Még ma is megborzongok, ha eszembe jut az a több évtizede történt eset. Épp a napokban találkoztam volt kollégámmal, Tiborral, akinek a november 7-i ünnepélyén

Teljes bejegyzés »

Lebegés

Megbántottál, lelkembe tapostál. Lehet, hogy nem direkt, de már nem ez az első, hogy így lett. Nem csak a fejem fájt, hanem a lelkem is

Teljes bejegyzés »

Miből lesz a cserebogár

Miből lesz a cserebogár Egy toll története   Az én történetemben nincs háború. Nincs rejtőzködő gonosz sem. Egy csendes kisvárosból indul. Sokáig kerestem a helyem.

Teljes bejegyzés »