Pisztránötös

A Pisztrángötös.

Schubert lelke szállt a zenébe
Hogy köztünk maradjon mindörökre.
Az élet árnyoldala,hayriegerek vidámsága
Együttesen ejti hallgatóit hatalmába.

A friss sodrásu patakban a pisztráng
Vidám csobbanással üdvözölve vár ránk
A tavasz hirnöke, így lett az élet igenlése
Ezt árasztja magából Schubert szelleme.

Mindent összefoglalt a Pisztrángötösben
És hangjegyre váltotta mindezt öt tételben
Ölelkező dallamok szólnak barátsággal
Mert a dráma, a vig élet jól megfér egymással

Szerelmes vágyakozások,be nem teljesült álmok
Borba folytott csalódások cserben hagyó barátok
Pénz helyett gyönyörű dallamot varázsolt
Ám érte korától hálára nem számolt

A negyedik tétel pajkos vidámsága
Az életszerető mester nagy-nagy ajándéka
Kiülve a patakpartra meglepte a kis hal pajkossága
Igy jelent meg művében a pisztráng játéka

Öt fiatal művész egy adventi estén
A Vakok Házának hangversenytermén
A Pisztrángötös varázslatával
Mindenkit elbűvöltek előadásával

Hutás Mihály
Author: Hutás Mihály

Dr. Hutás Mihály az Irodalmi Rádió szerzője. Verset gimnazista korom óta írogatok. Édesanyám, aki jelenleg 101 éves, 100 éves születésnapjára írtam életrajzi kisregényt, de más prózai művekkel is kacérkodtam. Évekkel ezelőtt egy novellámmal pályázatot nyertem. Aktív orvosi munkám: jelenleg reumatológusként három munkahelyen, nagy családom adta feladatok ellátása, nomeg a klasszikus zene (sajnos már nem művelése) hanem hallgatása, a polyphonia tanulmányozása (pl.Bach fugák) időm nagy részét lekötötték. Talán egy kis lökést kapok szerény sikereimért.   Művészportré a szerzővel:

0
Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Rózsa Iván: Isteni tévedés

Rózsa Iván: Isteni tévedés Valaki bennfentes szóljon már a Jóistennek: valamivel összetéveszt bennünket! Ez a Föld, s nem a grillcsirkék bolygója! Budakalász, 2026. augusztus 6.

Teljes bejegyzés »

Rózsa Iván: Hergelő verseny

Rózsa Iván: Hergelő verseny Te is hergelsz ellenem, én is hergelek ellened! A hergelő versenyben nem maradhatok le tőled! E vészhelyzetben tán össze kéne fogni,

Teljes bejegyzés »

Rózsa Iván: „Emigráns” „celeb”

Rózsa Iván: „Emigráns” „celeb” Hazug ember-állatnak nincs hazája; Nincsenek gyökerei, csak bankszámlája… De rád talál egyszer az igazságszolgáltatás; S akkor már nincs menekvés, hová szaladás!

Teljes bejegyzés »

Édes a vágyam

Édes a vágyam, az álmom, ott ül a kedves az ágyon, vágyodik ott ölelésre, én is a hű szerelemre. Vágyteli véle az élet, nélküle bánatom

Teljes bejegyzés »

Jelen, múlt, jövő

Szabó Edit : Jelen, múlt, jövő – Óda Kint ülök a teraszomon, a szépen faragott lócámon. Szellő rezzen, belekap hajamba, lágyan ring a nappali csendben.

Teljes bejegyzés »