Álom és valóság között

Csodára várakozó gyerekszemekkel –

így volna érdemes szembenézni talán

álomszerű, felhőfoltos egekkel, de

két lábbal állni a valóság talaján.

 

Kívánságok és vágyak tengernyi árja

zúg, a szívbe bevackol kényelmesen,

s ha magát a valósággal szemben találja,

meghátrál, legfeljebb csak suttog csendesen.

 

Elnémítja a feleselő tükröket

a kíméletlen uralkodó vaksötét.

Nem hagyott hátra mást a tekinteteknek,

csupán az egykor volt szépség kihűlt helyét.

 

A csoda iránti vágyat az érzelem

hajtja: továbblépni képes vagy képtelen?

De versengni vágyik vele az értelem, s

súgja: továbbléphet, de az sem baj, ha nem.

 

Moccan a lélek mélyén elraktározott nyár.

Az idő meg szalad – ez sem lényegtelen.

A csodát, hogy álomból valóságot formált,

már nem lelni máshol, csak régi képeken.

 

Ami messziről csokornyi rózsa,

közelről meghajtogatott színes papír.

Új a nap alatt manapság nincsen:

Anna gyötrődik, Solvejg vár, Tatjana ír.

Képíró Angéla
Author: Képíró Angéla

Mátészalkán születtem 1978-ban, általános iskolai és gimnáziumi tanulmányaimat szülővárosomban végeztem. A Debreceni Egyetemen szereztem jogi diplomát. Szüleim szerettették meg velem az irodalmat és a zenét. Az írás régóta fontos része az életemnek, így nagy öröm számomra, hogy az Irodalmi Rádiónál publikálásra is kaptam már lehetőséget.

0
Megosztás
Megosztás

4 Responses

  1. kedves Angéla,
    hát, nem is tudom…
    én úgy látom, hogy akár fiatal lányként vagy fiúként, akár felnőtt nőként vagy férfiként, ahogy pár napja egy szerelmibánatos ifjú költőtársuknak is írtam: „így, vagy úgy, de szinte mindenki átesik ilyen, vagy hasonló csalódásokon: van aki belerokkan, van aki tanul belőle, van, aki lazán túllép rajtuk, – nem vagyunk egyformák”.
    így aztán talán nem is annyira megközelítésről, inkább személyes átélésről-megtapasztalásról van inkább szó…

    üdvözlettel: Gábor

    1. Kedves Gábor!
      Így igaz. Az érzések néha együtt járnak belső küzdelmekkel és azok megélése, átélése mindenki számára egyedi.
      Szép napot kívánok!
      Üdvözlettel:
      Angéla

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Aranyszálak

  Már rosszul kezdődik az egész. Üzen, hogy késik, ami korábban még soha nem fordult elő. De pár perc után befut, egyenesen a munkából jön

Teljes bejegyzés »

Árnyék a felhőkben

    Orson nadrágját porolgatva feltápászkodott és miután szeme hozzászokott a hajnali félhomályhoz, óvatosan körülnézett. Egy temetőben ébredt. A tegnapi lövöldözés után nem csodálkozott volna,

Teljes bejegyzés »

A CSÚCSON

Mielőtt bezárnám kis szobánk ajtaját, még egy utolsó pillantást vetek rá: igaz, az ágyakat nem vetettük be, de az asztalon semmi fontosat nem hagytunk. Végre

Teljes bejegyzés »

Kilakoltatás

– Kinyitni!   Ádám riadtan kapta fel a fejét és kinézett az ablakon. Egy ismeretlen, kékes fekete kabátot viselő férfi állt odakint és határozottan kopogott

Teljes bejegyzés »

Darabra

Nem tudni Nappal van-e még Vagy már éjjel Melyik hét Melyik napja Zúg a neon De magunkba fojtott üvöltésünket Nem hallja senki Csupán számon tart

Teljes bejegyzés »