Boldogság és boldogtalanság

Boldogság és boldogtalanság

Két egymást kizáró fogalom,

Mégis, az én helyzetem e téren különleges

A boldogságot nem ismerem.

Boldogtalan vagyok.

Boldogtalanságban élek.

A boldogtalanság az én boldogságom,

A boldogság madarát mégis kergetem.

Hogy miért ,magam sem tudom

Hisz felesleges és értelme sincsen.

És ha egyszer majd rálelek,

egy ideig tán boldog leszek,

De már előre tudom, hogy sokáig

Ez nem fog tartani.

Újra a boldogtalanság után fogok vágyódni,

És ha gy szép napon megkapom,

örvendezni fogok.

Újra elégedett leszek.

Vígan élem majd életem.

Többé semmivel sem fogok törődni.

Hátralévő napjaim boldog boldogtalanságban

Múlnak majd el

Boldogságról soha többé nem fogok álmodni!

 

 

Izsó Antal
Author: Izsó Antal

Mondhatnád túl késő. Meglehet, felelném, de talán mégsem késtem le mindenről. Igaz nem tartozom azon szerencsések közé, akiket a múzsa már ifjúkorban megérintett. Maradt tán mégis egy reménysugár számomra is. Életem folytonos keresésből állt eddig, de keveset találtam. Az út végén, nyugdíjasként a pihenés várna rám, ehelyett most próbálom lázas igyekezettel behozni mindazt, amit elmulasztottam. Egy belső erő írásra késztet. Sötét szobámban ülve, magányosan töltött csöndes éjszakai órák alatt, olvasólámpám sugara fényében újabb és újabb történetek születnek… Izsó Antal.

0
Megosztás
Megosztás

3 Responses

  1. Nem hiszem, hogy a boldogtalanság boldoggá teszi az embert. Igaz, hogy a rövid ideig tartó boldogságnak ára van, de azért nem érdemes kihagyni azt. Örökké nem lehet boldogtalanságban élni. Én szeretek boldog lenni és a boldogtalanság idején arra visszaemlékezni.

    Szeretettel: Rita

  2. Kedves Rita!
    Mégis vannak olyan helyzetek, hogy a boldogtalansag, az a meghatározó tartós életérzés és a boldogság ebben csak egy múló, rövid állapot. Köszönöm hogzaszolalasat

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Aranyszálak

  Már rosszul kezdődik az egész. Üzen, hogy késik, ami korábban még soha nem fordult elő. De pár perc után befut, egyenesen a munkából jön

Teljes bejegyzés »

Árnyék a felhőkben

    Orson nadrágját porolgatva feltápászkodott és miután szeme hozzászokott a hajnali félhomályhoz, óvatosan körülnézett. Egy temetőben ébredt. A tegnapi lövöldözés után nem csodálkozott volna,

Teljes bejegyzés »

A CSÚCSON

Mielőtt bezárnám kis szobánk ajtaját, még egy utolsó pillantást vetek rá: igaz, az ágyakat nem vetettük be, de az asztalon semmi fontosat nem hagytunk. Végre

Teljes bejegyzés »

Kilakoltatás

– Kinyitni!   Ádám riadtan kapta fel a fejét és kinézett az ablakon. Egy ismeretlen, kékes fekete kabátot viselő férfi állt odakint és határozottan kopogott

Teljes bejegyzés »

Darabra

Nem tudni Nappal van-e még Vagy már éjjel Melyik hét Melyik napja Zúg a neon De magunkba fojtott üvöltésünket Nem hallja senki Csupán számon tart

Teljes bejegyzés »