Hajnal volt..
Hajnal volt, az utcán meg sötét.
Búcsú egy csók és egy röpke ölelés.
Tétován mentem a lépcsőn lefelé.
Szívem erősen húzott, hozzád visszafelé.
Ajtó már előttem és már az utcán is voltam
Érzéseim egyszere vitték a mennyben és pokolban.
Vártam még, csak egy picit egy pillanatot csupán.
Hátha utánam szaladsz, de sehol sem voltál.
Sötét van idekint, még csendben alszik az élet.
Hűvös van, ember sincs sehol, halványak a fények.
Fejemben itt jársz, Szívem újra hevesen dobog.
Szeretlek, a fényben várlak, gyere itt vagyok.
Bontsd le a falakat, nyerd vissza hited.
Az Élet veled álom, jó lesz ha elhiszed.
Fogd meg hát kezemet, hajtsd mellemre fejed.
Lelkemben is itt élsz, és én talán benned, vigyázom lelkedet.
2025.10.30.
Felföldi Lajos
Author: Felföldi Lajos
Felföldi Lajos vagyok. Gyöngyöspatai Palóc paraszt gyökérzetű, származású. Már gyermekkorom óta írok verseket. Ám hosszú évtizedek múltak el írás nélkül. 2019 óta viszont elég aktívan indult el az áradat. Azóta sorban születnek amatőr verseim. Amikről írok általam megélt vagy teljesen átélt, események, sorsok, természet, történelem, külső és belső emberi tulajdonoságok. A természet közeli fiatalkori életemnek köszönhetően, tudok így írni emberekről, állatokról, növényzetről és belső lélekről. Nem egyszerűen szobában, íróasztal mellett izzadom ki magamból írasaim. Senki és semmi vagyok a világban, mégis próbálok tanító jellegel is írni. Irasaim a szivárvány teljes skáláját, akaratlanul lefedik, utalok itt arra, hogy szerelmes, romantikus, természetközeli, történelmi tiszteletadás, spirituális, Gyöngyöspatai útikalauz, misztikum, pszichológiai. Vallást érintő versek a Keresztényi és Táltosi hitvilág miatt. Katona jellegű versek, tartalékos katonai szolgálatom gyanánt. Nem ego de! Adakozó lüktetés nem álca hanem valós megélt emelkedő érzés, többek között már több mint 20-szoros állandó véradó vagyok. Ezt inkább mint követendő példának említeniném, én is így kezdtem. És hálás vagyok érte! Nem csak írok, gyerekkorom óta rengeteget olvasok is így szókincsem és kifejezésmódom nem csak a Palóc származásnak köszönhető. Köszönetet szeretnék mondani az Irodalmi Rádiónak, hogy Éngem is és Másokat is felölel, lehetőséget nyújt antológiákban megjelenni és más felolvasó irodalmi estek keretében műveinkből...



2 Responses
Kedves Lajos!
Mindig tetszéssel olvasom a verseid, ahogy ezt is. Talán azért, mert közel állnak azok az érzelemvilágomhoz.
Szeretettel: Rita
Megtisztelő! Ma már lehet régimódinak tűnik. Viszont ez az élet sava borsa.