Hírösszefoglaló – 2026. február 23.

Kedves Olvasónk! Kedves Alkotótársunk!

Itt jelentkezünk szerkesztőségünk elmúlt havi munkájának összefoglalójával.


AZ ÉV TRUBADÚRJAI 2026.

2026. január 31-én rendeztük meg idei szerelmes vers versenyünk és Romantikus történetek című pályázatunk eredményhirdetését a Fedák Sári Színházban.
Az év trubadúrja 2026. cím és díj nyertesei: Madarász Csenge, Könczöl Mária, H. Szabó Klári, Pelesz Alexandra, Veres Csongor, Serfőző Attila, Manyasz Bendegúz
A legszebb romantikus történetek írói: Kompp-Kóczián Zita, Rácz Roland

További fotók a rendezvényről és az ott megjelent helyezettekről az alábbi fényképekre kattintva:
– Szerelmes vers verseny:

– Romantikus történetek:

Gratulálunk a nyerteseknek és a helyezetteknek! Köszönjük szépen mindenkinek, aki verset vagy novellát küldött az antológiákba!

Az antológiák a Lírától rendelhetők az alábbi hirdetményekre kattintva:


ÚJ KÖNYV – PELESZ ALEXANDRA: FÉNYFONÁL

Megjelent Pelesz Alexandra szerzőnk verseit és novelláit tartalmazó kötete Fényfonál címmel 400 oldalban.
A kötetet a múlt hét folyamán adtuk át alkotónk nagykanizsai otthonában. Ebből az alkalomból beszélgettünk a szerzővel, amit megtekinthetsz YouTube-csatornánkon:

A könyv megrendelhető a Lírától az alábbi hirdetményre kattintva:


MEGJELENT – GERGELY ISTVÁN – KARÁDY ISTVÁN – TÓKIRÁLY LEGENDÁJA

Már megvásárolható a 12 megzenésített gyermekverset tartalmazó Tókirály legendája a Könyvtárellátó webshopjából az alábbi hirdetményre kattintva:

 


SZÉP MAGYAR KÖNYV VERSENY 2025.

A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése meghirdette a „Szép magyar könyv 2025.” versenyt, amire a tavaly megjelent magyar könyveket nevezhetik kiadóik. Alkotóközösségünk idén is képviselteti magát nyolc könyvvel, amelyek nemcsak megjelenésükben szépek, hanem tartalmukat is szeretettel ajánljuk mindenkinek.
Gyerekkönyveink közül Héthelyi Krisztina Bonzóját nevezzük, a novelláskötetek közül pedig Kurucz Árpád könyve indul. Regényből és verseskötetből három-három könyvet is küldünk a megmérettetésre. A regények közül Bujdosó Miklós Gábor, H. Szabó Klári és Horneczki Balázs tavaly megjelent könyveit nevezzük, a verseskötetekből pedig David Kronberg, Hernádi Bence és Nagy Imre 2025-ös köteteit indítjuk. Köszönjük szépen a szerzők közreműködését és természetesen az illusztrátorok (Tarcsai János, Mészáros Bori, Szabó Karola) munkáját is!
Eredményhirdetés a 97. Ünnepi Könyvhéten, júniusban.
A könyvek megvásárolhatók a Líra Könyv hálózatából az alábbi hirdetményekre kattintva:

RENDEZVÉNYEK

Most vasárnap, március 1-jén rendezzük meg Az év diák írója 2026. és Az év diák költője 2026. című pályázatok eredményhirdetését a Fedák Sári Színházban.
Előzetes regisztrációkat még fogadunk szerda estig az alábbi linken: Jövök a rendezvényre, REGISZTRÁLOK

Diák pályázatunkkal kapcsolatban Facebook-oldalainkon indítottunk egy sorozatot, ahol olyan ifjú alkotókat mutatunk be, akik korábban nyertek vagy helyezést értek el ezen a kiíráson, s azóta már közös munkánk is volt velük. Ha érdekel, hogy kik ezek az ifjú tehetségek, nézd meg legutóbbi posztjainkat, s megtalálod őket: ÉRDEKEL, BEKUKKANTOK!
(E hét folyamán még további posztok is lesznek a témában.)

Molnár Julianna szerzőnk márciusi abonyi könyvbemutatójára is szeretettel hívunk:

Ünnepi Könyvhét az Irodalmi Rádióval

97. Ünnepi Könyvhét – 2026. június 11-14. – Vörösmarty tér / Vigadó tér / Duna-korzó
Kiadónk megkapta a meghívást a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésétől az idei Ünnepi Könyvhétre. Már regisztráltunk is, így örömmel közöljük, hogy megkezdtük a szervezési munkálatokat. Az Irodalmi Rádió idén is önálló pavilonnal vesz részt a legnagyobb hazai könyves ünnepen, ahol kizárólag az általunk kiadott könyvek kerülnek majd terítékre, s természetesen szerzőink dedikálni is fognak. Nem marad el a blogszerzők antológiája sem, s a sokak által kedvelt kvaterkára is sort kerítünk majd. A további infókat ímélben, hírlevélben és a Facebookon is megosztjuk szokás szerint, de a naptárba már most feljegyezheted, mert neked is ott a helyed.


MEGZENÉSÍTETT VERSEK

Bálint-napi előzetesként az alábbi szerzőink egy-egy versét közöltük még YouTube-csatornánkon február hó elején: Kovács Gergő, Madarász Csenge, Major Eszter, Serfőző Attila


VIDEÓK

Rácz Roland szerzőnk MOZI című kötetének január 22-én volt a bemutatója Kengyelen. Az alábbi videóban egy összefoglalót láthatsz róla:

Tavalyi SZÓFONÓ című felolvasóest-sorozatunkból közzétettük az október 13-i felvételt, ahol Szőke Anikó, Sájtli Márk, Farkasinszki Ildikó, Izsó Antal, Szendrei Ágnes és Kedves Judit szerzőink szerepeltek versekkel és novellákkal:

 


IR KÖNYVKLUB

Terveink szerint március 10-én, kedden 19:00-kor jelentkezünk újra élő online bejelentkezéssel, ahol Steve Sem-Sandberg A vihar című könyvével és egy új olvasmány-ajánlóval várunk Facebook-profilunkon: https://www.facebook.com/zsoldosarpadesadrienn

Köszönjük szépen figyelmed!

 

Zsoldos Árpád és Adrienn
Author: Zsoldos Árpád és Adrienn

Zsoldos Árpád és Adrienn vagyunk, férj és feleség. Miskolcról elszármazott csepeli házaspárként vezetjük és szerkesztjük az Irodalmi Rádiót. Életünk és hivatásunk, hogy alkotóinknak minél több és minél színvonalasabb megszólalási, megjelenési lehetőséget teremtsünk. A cél elérése érdekében készítjük rádióműsorainkat, hangzó és nyomtatott kiadványainkat, elektronikus köteteinket. Könyvkiadóként antológiákat és szerzői köteteket segítünk a világra, melyek könyvkereskedelmi partnereink segítségével jutnak el az olvasókhoz. Minden évben részt veszünk az Ünnepi Könyvhéten is. Rendszeresen írunk ki irodalmi pályázatokat és nagy hangsúlyt fektetünk a közösség személyes találkozására is, ezért szervezünk felolvasóesteket, könyvbemutatókat és egyéb rendezvényeket. Vállaljuk irodalmi és kulturális események, szavalóversenyek, könyvbemutatók megszervezését, lebonyolítását és moderálását is. Nyitott közösségként mindig várjuk új alkotók jelentkezését. Elérhetőségeink: ímélcímek: zsoldos.adrienn@irodalmiradio.hu; zsoldos.arpad@irodalmiradio.hu; telefon: 70/616-7583; 70/616-8684 English version: The editors, led by the husband-and-wife team of Árpád and Adrienn Zsoldos, have been championing contemporary Hungarian authors for 23 years. In addition to their radio programmes, they also publish audio books, e-books, anthologies and self-published works. They arrange book readings, book launches and literature workshops, and they regularly hold competitions too. It is an open community that anyone who writes literature in Hungarian can join.

4
Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Mintha…

A költő, mintha tán mondana valamit… Megáll némán múltjának romjain, És hintázik a székkel… mégsem felejt. Tudja, nem álom,volt. Igenis valódi. Szólítja az ifjút, ki

Teljes bejegyzés »
Versek
Veress Zita

Ki ez a gyerek?

Döbbenet! Ki itt ez a gyerek? Valaki kicserélte emberek! Az enyém még egész kicsi, szalmaszőke, enyhén pufi. Ez meg itt, aki feleselt, borotválkozik, mert szakálla

Teljes bejegyzés »
Uncategorized
Mészáros Csaba

Az öreg zsebóra

Régi zsebóra lapul a fiók mélyén, kopott fedelén már az évek csendje ül, megállt már réges-rég, de bennem ketyegvén, minden elveszett délutánon felderül. Apám kezén

Teljes bejegyzés »

Fényre várva

Csendes volt a reggel. Ott ült a város felett. A csendbe belegyalogoltak sétálni vitt kutyák: nagyméltóságúak és borzos kis ölebek.   Kis tappancsaikra felkapaszkodtak az

Teljes bejegyzés »
Versek
Mészáros Csaba

Csendélet a szivarfák alatt

Szivarfák árnyán szunnyad a fény, aranyló porban csillan a mély. Két szív, mint sodródó őszi levél, megállt a szélben, egymáshoz ér. A nap perzsel, de

Teljes bejegyzés »