A lelkünk vérzik, a szívünk harcba száll,
Mégis a mosolyunk erősen helytáll.
A lelkünk egy tűzben ég, éget a kín,
De a lángok között látom, hogy szemed élni hív.
Kifacsarták lelkünk őszinte szellemét,
Gyalázat és mocskolódás vette át a helyét.
Nevünket a fojtó fájdalom mosná el,
A bizonytalanságból most is a te dalod emel fel.
Rímünket most összefonom, vezessük egymást!
Kezedet szorosan fogom, túléljük ezt a csapást!
Megpengetted sebem húrjait, dallamokat adtál,
Színekkel kápráztattál a sötét falnál.
Sebzett vándorokként keltünk útra,
Előttünk kanyarodik az igazságtalanság útja.
A lelkünk együtt vándorol, mindketten vérzünk,
Gyógyulnunk kell, mielőtt magunkhoz térünk.
Fájdalmas így vándorolni, de én hiszek benned,
Ha nem hinném el, én is el lennék veszve.
Author: Bernie Moonrise
2000.05.09-én születtem Budapesten Nagy Bernadett néven. Születésem óta a fővárosban élek. Már általános iskolában is felfigyelt rám az akkori tanítóm, és ennek köszönhetően sok vers-és prózamondó versenyen vehettem részt. Sokszor megdicsértek a szépen megírt, tartalmilag elkápráztató fogalmazásaim miatt. A művészi írással 14 évesen kezdtem el komolyabban foglalkozni, amikor úgy éreztem nekem is ki kell adnom magamból a gondolataimat és érzelmeimet. Michael Jackson-I just can’t stop loving you c. száma adta az első ihletet. Az a dal teljesen leírta akkor az érzéseimet, és úgy döntöttem én is alkotni kezdek. Hosszabb időbe telt, mire gyűjtöttem elég bátorságot alkotásaim megosztásához.2018-ban a középiskolás magyartanárom találta meg az Irodalmi Rádió szerelmes verses pályázatát, ennek köszönhetően a 2019-ben megjelent Bálint napi antológiában debütálhattam nyomtatásban. A Bernie Moonrise művésznevet 2026-ban vettem fel. A Bernie egy véletlennek köszönhető: egy Bécsi Starbucksban hallás után így írták fel a nevemet poharamra és a blokkra, és ez nagyon megtetszett. a Moonrise (Holdkelte) több jelentést hordoz magában. A hold, a csillagok, az ég sokszor megjelennek verseimben, a „Rise” pedig a felemelkedést jelképezi. Ezt a címet adtam annak a versnek, amit Kozso-hoz írtam és át is adtam neki a 2025-ben bemutatott festménykiállításán. Sok önbizalmat adott nekem a folytatáshoz és elismerte a tehetségemet. A...
