Gyengepont

Te vagy a gyengepontom, te vagy a lelkem,

Te vagy a legerősebb fény a csendben.

El kell takarjalak, nem láthatnak téged,

Nem sérülhet meg, aki engem éltet.

 

Nem tudsz hozzám érni, nem érsz el,

Szavaimat egy zajos tér csavarja el.

 

Félek, hogy mosolyod elviszi a szél,

Nem is tudod, a barna szemed mennyit ér.

Remélem, te is érzed, mit adnék neked,

Egy erőt, örömöt, őszinte menedéket.

 

Hányszor szálltál már el az égen felettem,

Amíg én csak az érdes életemet éltem?

 

Közös a seb, fáj a múlt,

A sors mindkettőnket hátba szúrt.

Vezessük egymást, karolj belém!

Hagyjuk a fájdalmat a gyűlölet telén!

 

Te lépteid világítják bizonytalan utam,

A homályban a te fényed suhan.

 

 

 

Bernie Moonrise
Author: Bernie Moonrise

2000.05.09-én születtem Budapesten Nagy Bernadett néven. Születésem óta a fővárosban élek. Már általános iskolában is felfigyelt rám az akkori tanítóm, és ennek köszönhetően sok vers-és prózamondó versenyen vehettem részt. Sokszor megdicsértek a szépen megírt, tartalmilag elkápráztató fogalmazásaim miatt. A művészi írással 14 évesen kezdtem el komolyabban foglalkozni, amikor úgy éreztem nekem is ki kell adnom magamból a gondolataimat és érzelmeimet. Michael Jackson-I just can’t stop loving you c. száma adta az első ihletet. Az a dal teljesen leírta akkor az érzéseimet, és úgy döntöttem én is alkotni kezdek. Hosszabb időbe telt, mire gyűjtöttem elég bátorságot alkotásaim megosztásához.2018-ban a középiskolás magyartanárom találta meg az Irodalmi Rádió szerelmes verses pályázatát, ennek köszönhetően a 2019-ben megjelent Bálint napi antológiában debütálhattam nyomtatásban. A Bernie Moonrise művésznevet 2026-ban vettem fel. A Bernie egy véletlennek köszönhető: egy Bécsi Starbucksban hallás után így írták fel a nevemet poharamra és a blokkra, és ez nagyon megtetszett. a Moonrise (Holdkelte) több jelentést hordoz magában. A hold, a csillagok, az ég sokszor megjelennek verseimben, a „Rise” pedig a felemelkedést jelképezi. Ezt a címet adtam annak a versnek, amit Kozso-hoz írtam és át is adtam neki a 2025-ben bemutatott festménykiállításán. Sok önbizalmat adott nekem a folytatáshoz és elismerte a tehetségemet. A...

0
Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


SZERETET

SZERETET A szeretet a szabadság egyetlen tiszta formája: nem kötöz meg, hanem szárnyat ad a magánynak. Author: Tóth Brigitta Kedves Olvasók! Brigitta vagyok, egy fiatal

Teljes bejegyzés »

Összetartozunk

Edit Szabó : Összetartozunk Hegyek, völgyek és tengerek, a természer marad egyben, ” Szomszéd kerítésén a fák ” lombjaikat áthullatják. Nem szab határt nékik semmi,

Teljes bejegyzés »

Életed

Ragaszkodsz, mert kényelmes. Újra vágysz, mert érdekes. Azt mondod, hogy jó ez így! Azt mondod, hogy nem kell ez! Képzeletben színezed. Valóságban elveted. Nem a

Teljes bejegyzés »

Tíz évem

Tíz évem   Költői éveim… Hogy hogy kezdődött egy versem tavalyelőtt? Melyet így írtam meg, Egy késő nyári délelőtt.   Összefoglaltam akkor, Hol is állok

Teljes bejegyzés »

Tudod?

Tudod, mi a magány? Mikor már csak emlékeid víziós kivetülése marad a szobád falán… Mikor csak áll a telefon a kezedben, de nincs, kit tárcsázzál…

Teljes bejegyzés »

Csak

Csak olyanért aggódunk, akit szeretünk… akiről gondoskodni akar a szívünk! Author: Faragó Maia Faragó Maia vagyok: kreatív író, költő, blogger, diplomás kommunikátor, online tartalomszerkesztő. Pályafutásomat

Teljes bejegyzés »