Sebzett vándorok

A lelkünk vérzik, a szívünk harcba száll,

Mégis a mosolyunk erősen helytáll.

A lelkünk egy tűzben ég, éget a kín,

De a lángok között látom, hogy szemed élni hív.

Kifacsarták lelkünk őszinte szellemét,

Gyalázat és mocskolódás vette át a helyét.

 

Nevünket a fojtó fájdalom mosná el,

A bizonytalanságból most is a te dalod emel fel.

Rímünket most összefonom, vezessük egymást!

Kezedet szorosan fogom, túléljük ezt a csapást!

Megpengetted sebem húrjait, dallamokat adtál,

Színekkel kápráztattál a sötét falnál.

 

 

Sebzett vándorokként keltünk útra,

Előttünk kanyarodik az igazságtalanság útja.

A lelkünk együtt vándorol, mindketten vérzünk,

Gyógyulnunk kell, mielőtt magunkhoz térünk.

Fájdalmas így vándorolni, de én hiszek benned,

Ha nem hinném el, én is el lennék veszve.

Bernie Moonrise
Author: Bernie Moonrise

2000.05.09-én születtem Budapesten Nagy Bernadett néven. Születésem óta a fővárosban élek. Már általános iskolában is felfigyelt rám az akkori tanítóm, és ennek köszönhetően sok vers-és prózamondó versenyen vehettem részt. Sokszor megdicsértek a szépen megírt, tartalmilag elkápráztató fogalmazásaim miatt. A művészi írással 14 évesen kezdtem el komolyabban foglalkozni, amikor úgy éreztem nekem is ki kell adnom magamból a gondolataimat és érzelmeimet. Michael Jackson-I just can’t stop loving you c. száma adta az első ihletet. Az a dal teljesen leírta akkor az érzéseimet, és úgy döntöttem én is alkotni kezdek. Hosszabb időbe telt, mire gyűjtöttem elég bátorságot alkotásaim megosztásához.2018-ban a középiskolás magyartanárom találta meg az Irodalmi Rádió szerelmes verses pályázatát, ennek köszönhetően a 2019-ben megjelent Bálint napi antológiában debütálhattam nyomtatásban. A Bernie Moonrise művésznevet 2026-ban vettem fel. A Bernie egy véletlennek köszönhető: egy Bécsi Starbucksban hallás után így írták fel a nevemet poharamra és a blokkra, és ez nagyon megtetszett. a Moonrise (Holdkelte) több jelentést hordoz magában. A hold, a csillagok, az ég sokszor megjelennek verseimben, a „Rise” pedig a felemelkedést jelképezi. Ezt a címet adtam annak a versnek, amit Kozso-hoz írtam és át is adtam neki a 2025-ben bemutatott festménykiállításán. Sok önbizalmat adott nekem a folytatáshoz és elismerte a tehetségemet. A...

0
Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Égi színek

Az égi színek rabja lettem én, Szememet elvarázsolta egy csodás fény. A végtelennek tűnő időn táncolok, Mint a félelmet nem ismerő vándorok.   Az égi

Teljes bejegyzés »
Versek
Bernie Moonrise

Sebzett vándorok

A lelkünk vérzik, a szívünk harcba száll, Mégis a mosolyunk erősen helytáll. A lelkünk egy tűzben ég, éget a kín, De a lángok között látom,

Teljes bejegyzés »

Beépített szív

Aznap kicsit álmosan ébredtem, de igyekeztem gyorsan magamhoz térni, hiszen tudtam, hogy reggel fontos eligazítás lesz, amelyet Anita, városunk főkapitánya fog tartani. Erre egy vendéget

Teljes bejegyzés »

Az összeesküvés

Nagy buli volt nálunk is szilveszterkor. Én is fent maradhattam — bár még csak tizenkét éves voltam akkor —, hogy köszönthessem a 23. századot. Nagyszüleim

Teljes bejegyzés »

A hiányzó termék

A szokásos heti bevásárlásaimat intéztem. Mivel egyik kedvenc termékemet éppen nem tudtam ott megvenni, ahová rendszeresen járok, elmentem a kicsit távolabb lévő üzletbe, hátha abban

Teljes bejegyzés »

Öngondoskodás

(Egy másik változat az Egészségre.) Szeretem magam. Megmosom a fogam. Edzek szorgalmasan. A cukorról leszoktatom magam. Naponta meditálok. Nincsenek kifogások. Azonnal nekilátok. Mindent megcsinálok, amit

Teljes bejegyzés »