Rinyu Gáborné: Barátság

Két másodperc vagy
kicsit több is talán,
amikor a templom
egyik oldalán megrettenve
könnyes szemekkel
megöleltük egymást
némán, szeretettel.
Neked ez mit adott?
Azt nem tudom, csak
gondolom. De számomra
oly elmondhatatlant, hogy
nem is próbálom
megfogalmazni, mert
szavakkal nem tudom leírni.
Ezért csak az érzések sora,
ily pőrén ritkán látszik
lelkünk kis kapuja.
Kinn bezárjuk, mintha
nem is lenne. Óvni kell,
mert sok a szenny.
S mint por sem kerülhet
szembe, nem tarthatjuk
lelkünket nyitva, nem
tehetnénk ki soha, hogy
ne férkőzzön be senki
ostoba, amit nem foghat
fel ész, csak az emberi
és isteni gondviselés.

Rinyu Gáborné
Author: Rinyu Gáborné

Rinyu Gáborné az Irodalmi Rádió szerzője. Egy kedves barátnőm bíztatott életem egyik legnehezebb szakaszában, hogy vezessek naplót, írjak le mindent, ami foglalkoztat. Megfogadtam a tanácsát, s egyre többször fogtam tollat. A terápia bevált. Másik tanár barátnőm, aki egyben kolleganőm is volt anno, s közben folyamatosan foglalkozott másik szakterületével a pszichológiával – ismervén írásaimat – 2008-ban a budapesti Accordia Kiadó irodalmi pályázatára hívta fel figyelmemet. Így, annak téli, nyári antológiáiban volt szerencsém nyomtatott formában viszontlátni írásaimat, s barátaimat és családomat megajándékozni.

0
Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


SZERETET

SZERETET A szeretet a szabadság egyetlen tiszta formája: nem kötöz meg, hanem szárnyat ad a magánynak. Author: Tóth Brigitta Kedves Olvasók! Brigitta vagyok, egy fiatal

Teljes bejegyzés »

Összetartozunk

Edit Szabó : Összetartozunk Hegyek, völgyek és tengerek, a természer marad egyben, ” Szomszéd kerítésén a fák ” lombjaikat áthullatják. Nem szab határt nékik semmi,

Teljes bejegyzés »

Életed

Ragaszkodsz, mert kényelmes. Újra vágysz, mert érdekes. Azt mondod, hogy jó ez így! Azt mondod, hogy nem kell ez! Képzeletben színezed. Valóságban elveted. Nem a

Teljes bejegyzés »

Tíz évem

Tíz évem   Költői éveim… Hogy hogy kezdődött egy versem tavalyelőtt? Melyet így írtam meg, Egy késő nyári délelőtt.   Összefoglaltam akkor, Hol is állok

Teljes bejegyzés »

Tudod?

Tudod, mi a magány? Mikor már csak emlékeid víziós kivetülése marad a szobád falán… Mikor csak áll a telefon a kezedben, de nincs, kit tárcsázzál…

Teljes bejegyzés »

Csak

Csak olyanért aggódunk, akit szeretünk… akiről gondoskodni akar a szívünk! Author: Faragó Maia Faragó Maia vagyok: kreatív író, költő, blogger, diplomás kommunikátor, online tartalomszerkesztő. Pályafutásomat

Teljes bejegyzés »