Jutkának (alias Cica)
nem hegyes a füled,
nincs kunkori farkad,
nem is ugrasz nagyot…
mi a cicás rajtad?
nem tapsis a fülem,
nincs is bojtos farkam,
nem is ugrok nagyot,
mi a nyuszis rajtam?
hegyezed a füled,
élezed a karmad,
dorombolsz is kicsit,
ez a cicás rajtad!
fürtöm rejti fülem,
ficereg a farkam,
néha bakot ugrok,
ez a nyuszis rajtam!
bizsereg a fülünk,
egymást lessük, halkan,
egymás örömére
hancúrozunk nagyban:
nyuszi hopp, nyuszi hopp:
ott a Nyuszi rajtad,
cica hopp, cica hopp,
itt a Cica rajtam…
1974.10.22. (18 évesen)
elhangzott 2024.03.07 -én a Szófonóban (Irodalmi Rádió)
illusztrációként mellékelt rajz: egy nekem írt levéből
további írásaim: Bejegyzések ‹ Irodalmi Rádió — WordPress
blogcím: Irodalmi Rádió | ivantsygabor (irodalmiradio.hu)
Author: Ivántsy Gábor
Már kisiskolás koromban is szerettem írni, aztán, ahogy a párkapcsolatok is beköszöntöttek, ez a késztetés jócskán felerősödött. Középiskolásként szerettem meg az irodalmat, s persze annak is leginkább a szerelmes – érzelmes ágai-bogai álltak közel hozzám. Írásaim zöme a hetvenes években, másik része a közelmúltban született, bemutatkozásként, s egyben „Ars Poetica” -ként a mostaniakból idézett, különböző hangulatú gondolatom szolgáljon: …” nem vagyok író. bár írok néha, ugyanúgy, mint mások. és nem vagyok költő sem. bár költök néha én is, ugyanúgy, mint mások és nem vagyok színész sem. bár színlelek néha, ugyanúgy, mint mások. és nem vagyok fájó seb sem, bár vérzek néha én is, ugyanúgy, mint mások nem vagyok senki sem. bár, vagyok Ember néha, ugyanúgy, mint mások, és nem vagyok semmi sem. bár Ember vagyok néha. én is. ugyanúgy, mint mások…” —————– …” érezni akartam, átélni, mint éltem, kíváncsi voltam, milyen volt az érzés, amit átéltem, akkor, amikor megéltem csak akkor írok, és csak azt, amit érzek, főleg magamnak, hogy tudjam, még élek legyen mire emlékeznem, ha már majd „csak” élek, s ne kelljen megélnem, hogy minden eltűnik, amint én is eltűnök végleg” —————– …” akkor élt az ember, ha valamit alkotott, ha alkotott valamit, vagy kicsit, vagy nagyot ha...



Egy válasz
Játékos soraid tetszéssel olvastam.
Szeretettel: Rita