Az öröm

Az öröm vízesésként zúdul,

avagy sebes patakként szalad,

erdőt, mezőt bejárva halad.

Csilingelnek mind a virágok

és susognak a fák lombjai,

ég kékje felé repül a vágy,

aranyfüggönyt szór rá napsugár.

 

Valaki szól egy kedves, jó szót,

a másik nyájasan mosolyog,

leszálló felé kezét nyújtja,

és hangjában édes dallam van,

mely a szív örömét kiváltja.

Ne csodáld, ha a lélek szárnnyal,

csak test öregszik, ezer bajjal.

Tóth Lászlóné Rita
Author: Tóth Lászlóné Rita

Nevem: Tóth Lászlóné. Írásaim Tóth Lászlóné Rita néven tettem fel és ezt használom a továbbiakban is. 2009-ben – édesanyám távozása után – űr maradt bennem és ezt az érzést ki kellett írnom magamból. Ezek a gondolatok, versek a gyászról és a hiányról szóltak. Véletlenszerűen találtam rá a Holnap Magazinra, aminek több éven keresztül tagja voltam. A havonta megadott témákra is próbáltak írni, így lassanként prózák is születtek és vidámabb versek is. Írtam többek között mesét, melyből egyet beküldtem a Nagycsaládosok Országos Szövetségének pályázatára, ami bekerült abba a harmincba, ami megjelent a kiadványukban. Egy szatírám az Irodalmi Jelen közölte le. Tagja vagyok az Érdi IRKÁNAK, ahol első alkalommal szintén egy mesém jelent meg. Csatlakoztam a Mesketéhez is, de valójában nem tartom magam meseírónak. A HM tagság megszűnését követően egy ismerősöm a Napvilágot ajánlotta. Annak lettem a tagja, de július elsejével már nem tölthető fel alkotás az oldalra. Három gyerekem, öt unokám és három dédunokám van. Főváros közeli településen – Solymáron – élek.

0
Megosztás
Megosztás

4 Responses

  1. Kedves Rita!
    Örömben fürdik a versed. 🙂
    Ha a test öregszik is,
    a lélek szárnyal, a szív repes,
    megannyi „dologban” örömet lel…
    Szeretettel: Zoé

  2. Kedves Zoé!

    Szinte hihetetlen, hogy mindig milyen szeretettel ajándékozol meg. Nagyon szépen köszönöm. Áldott, békés, szeretetteljes ünnepeket kívánok!

    Szeretettel: Rita

  3. kedves Rita:
    már vénülő szememmel* hallgatom a kezed, mely örömből ír, örömről ír, nekem, nekünk, és Neked!
    boldog ünnepeket: Gábor
    (*Ady Endre: Őrizem a szemed)

  4. Kedves Gábor!

    Jót derültem a soraidon, remélem, hogy nem hasonlít a versem a költőóriáséra, mert csupán a saját érzéseim, gondolataim írtam meg, még arra se figyelve, hogy ezek a sorok rímeljenek.

    Köszönöm az olvasást és a hozzászólást.

    Szeretettel: Rita

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Útvesztő

Elengedés, elmúlás, Sajgó szívem vermet ás. Eltemetem magamat, S régmúlt árnyaimat.   Fekete, foltozott köpeny, Sötét éjben felém röppen, Kezemmel gyorsan elkapom, Magamhoz ölelem, szorítom.

Teljes bejegyzés »

Hírösszefoglaló – 2026. június 23.

Kedves Olvasónk! Ebben a hírösszefoglalóban találod meg fotós-videós beszámolónkat a 97. Ünnepi Könyvhéten való részvételünkről; láthatod néhány új könyvnek a megjelenését, amit még a Könyvhét

Teljes bejegyzés »
Versek
Bernie Moonrise

Álomkép

A tenger hullámzása kíséri szíved dobbanását, Messziről csodálom lelked bátorságát. Álomképet vetít hajnal most nekem, S én nem érlek el, hiába nyújtom kezem.   Csak

Teljes bejegyzés »
Versek
Bernie Moonrise

Szívedbe küldöm a jelet

Lelkedre írom a rímeket, S rád festem a színeket. Csendes zajjal hívogatsz, Szárnyaddal messziről simogatsz.   Szívedbe küldöm a jelet, Rímeket küldök neked. A hajnali

Teljes bejegyzés »

Égi színek

Az égi színek rabja lettem én, Szememet elvarázsolta egy csodás fény. A végtelennek tűnő időn táncolok, Mint a félelmet nem ismerő vándorok.   Az égi

Teljes bejegyzés »
Versek
Bernie Moonrise

Sebzett vándorok

A lelkünk vérzik, a szívünk harcba száll, Mégis a mosolyunk erősen helytáll. A lelkünk egy tűzben ég, éget a kín, De a lángok között látom,

Teljes bejegyzés »