Ha majd visszatér a nyár

Menekültem, a föld minden mocskától menekültem,

Mert nekem nem kell látszat, és mesés küllem,

Csak a szárnyaim.

S ha úgy is tűnik, meggyengültem,

Nem igaz. Jó ez így, így a legjobb,

Hogy töröttek a lábaim.

 

Erős szárnyú, törött lábú gólyamadár:

Ez lett belőlem.

Már csak arra mehetek, ahol nincsen határ,

Mert minden akadály menekül előlem,

Már csak arra mehetek, ahol az ég nyitva áll,

Mert ez a föld hazug és erőtlen.

 

Elmegyek, és nem térek vissza soha talán,

Jó társ leszek a szabadság oldalán!

Nekem már csak az ég kell,

Nem kell többé a föld,

És ha valaha látsz kettesben az éggel,

Amit nekem szánsz, azt csakis az éggel közöld!

 

Mert én nem ide tartozom, nem a sárhoz,

És nem a földhöz!

Amíg itt lenn minden elkárhoz,

Szívem az éghez költöz.

Most elmegyek, s ha valaha visszatérek talán,

Azt csak akkor teszem, ha már visszatért a nyár.

Beck Brigitta
Author: Beck Brigitta

Beck Brigitta az Irodalmi Rádió szerzője. Beck Brigitta vagyok, 22 éves. Megtehetném, hogy hosszú bemutatkozást írok magamról, de úgy gondolom, a verseim sokkal többet elárulnak rólam, mint amit ide le tudnék írni. Egyszerű szavakkal kifejezhetetlen mindaz, amit egy alkotással közölni lehet. Azért van szükség művészetre, hogy bármit el tudjunk mondani. Kellemes, gondolatébresztő olvasást kívánok!

0
Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


SZERETET

SZERETET A szeretet a szabadság egyetlen tiszta formája: nem kötöz meg, hanem szárnyat ad a magánynak. Author: Tóth Brigitta Kedves Olvasók! Brigitta vagyok, egy fiatal

Teljes bejegyzés »

Összetartozunk

Edit Szabó : Összetartozunk Hegyek, völgyek és tengerek, a természer marad egyben, ” Szomszéd kerítésén a fák ” lombjaikat áthullatják. Nem szab határt nékik semmi,

Teljes bejegyzés »

Életed

Ragaszkodsz, mert kényelmes. Újra vágysz, mert érdekes. Azt mondod, hogy jó ez így! Azt mondod, hogy nem kell ez! Képzeletben színezed. Valóságban elveted. Nem a

Teljes bejegyzés »

Tíz évem

Tíz évem   Költői éveim… Hogy hogy kezdődött egy versem tavalyelőtt? Melyet így írtam meg, Egy késő nyári délelőtt.   Összefoglaltam akkor, Hol is állok

Teljes bejegyzés »

Tudod?

Tudod, mi a magány? Mikor már csak emlékeid víziós kivetülése marad a szobád falán… Mikor csak áll a telefon a kezedben, de nincs, kit tárcsázzál…

Teljes bejegyzés »

Csak

Csak olyanért aggódunk, akit szeretünk… akiről gondoskodni akar a szívünk! Author: Faragó Maia Faragó Maia vagyok: kreatív író, költő, blogger, diplomás kommunikátor, online tartalomszerkesztő. Pályafutásomat

Teljes bejegyzés »