Szép délután

Különösen szép, nyári délután volt.

Hol a napfény aranyként folyt le rám.
Csak csodáltam az eget, mit az élet alkotott,
S hogy e temérdek ember… mily különböző volt.
És csak néztem a sok, ezerszínű egyéniséget.
S tudtam, bonyolultabb, mint a legvadabb képlet
Megérteni, elfogadni  és megszeretni őket.
S elhinni, hogy érzéseink összekötnek minket.
Mégis akkor,ott éreztem …már veletek vagyok.
És köztetek élek, még ha parányi is vagyok.
S ahogy ti bennem, úgy én is nyomot hagyok.
Már együtt ragyogjuk be… az univerzumot.
És nem hagytam, a szám mosolyra húzódjon
Mert a szoknya rövid, vagy az ing rozsaszin volt,
Hogy különös volt a haja, ruhája, nézése…
Már tudtam, miket én…..azt már ö is átélte.
Kiülős egy szép, nyári délután volt.
A sok lélek egy emberként… belémkarolt.
S az életem….már mindannyiunkról szólt.
Mert elfogadásra és megértésre buzdított.
Szilágyi Tünde
Author: Szilágyi Tünde

Nevemet tudod, De e név mögött rejlő ember ismeretlen, Bemutatni nem is tudom, Beszéljenek a verseim helyettem. Annyit kell csak tudnod, Életem nyomot hagyott felettem, Kezem hát tollat fogott, Nyomot hagyjak én is az életben. Szívem bár megkopott, Mégis maradt még mit elmesélem, Jó, hogy Ti is velem vagytok,... Gyönyörködjünk nyelvünk szépségében...

0
Megosztás
Megosztás

Egy válasz

  1. „S az életem….már mindannyiunkról szólt.
    Mert elfogadásra és megértésre buzdított.”

    Igen, jó lenne, ha el tudnánk fogadni egymást, legalább egy kis közösség tagjai.

    Szeretettel: Rita

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Hazavezet a fény

Hazavezet a fény Mikor csendben rám nézel, megáll bennem a világ, mint egy régi dallam, mit őriz még a szív tovább. Annyi út vitt messzire,

Teljes bejegyzés »

Hiszek a jóságban

Edit Szabó : Hiszek a jóságban Add ide a szívedet, testvérem, hogy megérezzem, lobban a véred, és törhet köröttünk szét a világ, semmit nem vethet

Teljes bejegyzés »

Palóc ébresztő. – Mátraalján.

  Palóc ébresztő. – Mátraalján. Palóc földön kis faluban ablakon bólintva köszön be a nap. Ébresztő reggelre édes madárcsicsergés, meleg szellő hívogat. Lustálkodva fordulsz egyet

Teljes bejegyzés »

Láthatóvá válni

Láthatóvá válni     Azt hisszük, hogy ha elég réteget pakolunk magunkra – sminket, filtereket, elvárásokat –, akkor láthatatlanok maradhatunk. Elrejtőzünk a saját életünk elől,

Teljes bejegyzés »

HITTEM .

HITTEM. úgy néz ki, az idő kijátszotta a lapjait, vártam sokat csendesen , azt hittem szeretetben , és minden borult, feltárult a titok .  

Teljes bejegyzés »

FONTOSNAK HITTEM.

FONTOSNAK HITTEM.   őszinteségem taszított a magányba hittem , bíztam ,vártam , bizalmat adtam . így sem kaptam választ elfogattam alázattal.   jól álcázott szavak

Teljes bejegyzés »