Négy fal között

Már régóta,

ki tudja mióta,

négy fal között élek,

együtt a csenddel, és magánnyal,

két hű, megbízható társammal.

 

E falakon kívül a világ lüktet,

meg nem áll, csak egyre rohan,

Csillog villog, szédít,vonz és csábít.

Pénzt, sikert, dicsőséget, hírnevet,

ezernyi dolgot egyszerre ígér,

de ami valójában mögötte van,

minden, mindez csak látszat.

Hazug és hamis.

Üres és talmi.

Megvallom, én erre nem vágyom,

engem mindez nem csábít.

 

Az én életem e falakon belül telik el.

Éveim az általuk nyújtott biztonság

tudatában múlnak el.

Érzem, tudom, ártó kezek e helyen

el nem érhetnek,
itt bent a falak védenek,

reám vigyáznak,

minden ellenséget tőlem távol tartanak.

 

Így élem bizton világom

e négy fal között együtt velük,

barátimmal,

s mint követendő példát

ezt másnak is ajánlom!

 

Barátom, társul te is válaszd magadnak

a csendet s a magányt!

Így lehet részed benne,

így mondhatod el, hogy elnyerted, tiéd lett,

az mi e Földön, oly sok ember vágya, és álma

az annyira óhajtott s kívánt

Belső Béke, és Boldogság.

 

Izsó Antal
Author: Izsó Antal

Mondhatnád túl késő. Meglehet, felelném, de talán mégsem késtem le mindenről. Igaz nem tartozom azon szerencsések közé, akiket a múzsa már ifjúkorban megérintett. Maradt tán mégis egy reménysugár számomra is. Életem folytonos keresésből állt eddig, de keveset találtam. Az út végén, nyugdíjasként a pihenés várna rám, ehelyett most próbálom lázas igyekezettel behozni mindazt, amit elmulasztottam. Egy belső erő írásra késztet. Sötét szobámban ülve, magányosan töltött csöndes éjszakai órák alatt, olvasólámpám sugara fényében újabb és újabb történetek születnek… Izsó Antal.

1
Megosztás
Megosztás

Egy válasz

  1. „ezernyi dolgot egyszerre ígér,
    de ami valójában mögötte van,
    minden, mindez csak látszat.
    Hazug és hamis.
    Üres és talmi.
    Megvallom, én erre nem vágyom,
    engem mindez nem csábít.”

    Kedves Tonió!

    Így igaz, ez a világ kínálata, de a magány se jó. Két véglet. Lehet találni köztes utat. Vannak a világban is értékes és hasznos dolgok, szolíd és szinvonalos szórakozási lehetőség – színház, mozi, opera, tárlatok, múzeumok, fürdők, vagy uszodák, kirándulás és így tovább.

    Mindenki az ízlése és értékrendje szerint választhat. A magány nem jó, az ember társas lény, a magányos ember könnyen depresszióssá válik. Ha segítő jobbot tudunk nyújtani olyan személy számára, aki nehéz élethelyzetben van, azzal nem csak vele teszünk jót, hanem mi is gazdagodunk általa. „Aki mást felűdít, maga is felüdül”.

    Szeretettel: Rita🌼

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Aranyszálak

  Már rosszul kezdődik az egész. Üzen, hogy késik, ami korábban még soha nem fordult elő. De pár perc után befut, egyenesen a munkából jön

Teljes bejegyzés »

Árnyék a felhőkben

    Orson nadrágját porolgatva feltápászkodott és miután szeme hozzászokott a hajnali félhomályhoz, óvatosan körülnézett. Egy temetőben ébredt. A tegnapi lövöldözés után nem csodálkozott volna,

Teljes bejegyzés »

A CSÚCSON

Mielőtt bezárnám kis szobánk ajtaját, még egy utolsó pillantást vetek rá: igaz, az ágyakat nem vetettük be, de az asztalon semmi fontosat nem hagytunk. Végre

Teljes bejegyzés »

Kilakoltatás

– Kinyitni!   Ádám riadtan kapta fel a fejét és kinézett az ablakon. Egy ismeretlen, kékes fekete kabátot viselő férfi állt odakint és határozottan kopogott

Teljes bejegyzés »

Darabra

Nem tudni Nappal van-e még Vagy már éjjel Melyik hét Melyik napja Zúg a neon De magunkba fojtott üvöltésünket Nem hallja senki Csupán számon tart

Teljes bejegyzés »