Édesanyám a csillagokról néz rám,
Megcsókolnám most két kezét.
Mert úgy óvott, s féltett minket,
Mint legszentebb anya gyermekét.
Mindig tudta hol segíthet,
Melyik gyermeke mit kíván.
Eggyé vált a sikerekkel,
S együtt sírt a bánatán.
Öt gyermek ajka zengi:
„Téged köszönt jó anyánk,
Védted gyermek álmainkat,
S te vigyázol most is ránk.”
Hálámat felküldöm az égbe,
Az Isteni fény hozzá ér…
Nincs szó, csak áldás és béke,
A legszentebb édesanyáért!
Author: Kedves Judit
„Minden a lélek sugárzásán múlik!” Számomra akkor érdekes egy mű - legyen az irodalmi, zenei, vagy képzőművészeti alkotás -, ha megérzem ezt a fajta sugárzást, vagy meghökkentő intellektuális élménnyel gazdagít. Igen, én magam is erre törekszem, amikor írok. Széles a paletta: Előszó, publikáció szakmai folyóiratban, újságcikkek helyi lapban. Mégis a versekben találok otthont. Rendszeresen járok a „Pincelíra” eseményre, Debrecenbe. Ott ismert és kevésbé ismert költők verseit hallgatjuk, olvassuk, a múlt századoktól egészen napjainkig. 15-20 éves koromban természetesen a szerelem és az élet nagy kérdései foglalkoztattak és jelentek meg verseimben. Majd több évtizedes csend után újra tollat ragadtam – akarom mondani: géphez ültem – és elküldtem az unokámnak írt rímhalmazt egy pályázatra. Meg is jelent a „Karácsonyi Kincsek” e-book kötetben, 2024-ben. Ezt követte 3 szerelmes vers a „Forró Vágyak” című, szintén e-bookban, ez év februárjában. Az Irodalmi Rádiónál „Az én nyaram” című antológiába került be a „Pipacsok” című versem. Talán a pipacsok is hirdetik, hogy „...a legigazibb érték maga az élet…se kezdete, se vége nincsen a létnek, …mert…az élet örök.”



2 Responses
„Eggyé vált a sikerekkel,
S együtt sírt a bánatán.”
Ilyen egy igazi édesanya, aki holta után is tanít.
Szeretettel: Rita
Ilyen volt…