Boldogság van ott…

Boldogság van ott…hol szívével lát az ember.
S bölcsen elengedi, amit úgysem bírna már el.

Végül megérti, mégsem irányíthat mindent.
Ezért hát beéri már kicsivel is többel.
 
Szép, hogyha hű reményünk sohasem szikkad el…
Hogy van olyan vágy, amely… mindig is benned lesz.
De nem kell újabb álmunkat kergetnünk … vakon,
Elég önmagunkat  őszintén elfogadnunk.
 
Egyszer csak, még ekkor is, el kell majd köszönnünk,
Ám addig is, mint mindig…van hová fejlődnünk.
S mikor soha többé már…. csillagot nem látunk, 
Másokban akkor is, örökké ott ragyogunk.
 
Boldogság, ha nem csak a vágyaid kergeted.
Örömödet -magad körül- éppúgy megleled.
Ha látod, a jelen is….milyen szépen ragyog.
…Hálás szívvel lehetünk…. igazán boldogok.
Szilágyi Tünde
Author: Szilágyi Tünde

Nevemet tudod, De e név mögött rejlő ember ismeretlen, Bemutatni nem is tudom, Beszéljenek a verseim helyettem. Annyit kell csak tudnod, Életem nyomot hagyott felettem, Kezem hát tollat fogott, Nyomot hagyjak én is az életben. Szívem bár megkopott, Mégis maradt még mit elmesélem, Jó, hogy Ti is velem vagytok,... Gyönyörködjünk nyelvünk szépségében...

0
Megosztás
Megosztás

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Hazavezet a fény

Hazavezet a fény Mikor csendben rám nézel, megáll bennem a világ, mint egy régi dallam, mit őriz még a szív tovább. Annyi út vitt messzire,

Teljes bejegyzés »

Hiszek a jóságban

Edit Szabó : Hiszek a jóságban Add ide a szívedet, testvérem, hogy megérezzem, lobban a véred, és törhet köröttünk szét a világ, semmit nem vethet

Teljes bejegyzés »

Palóc ébresztő. – Mátraalján.

  Palóc ébresztő. – Mátraalján. Palóc földön kis faluban ablakon bólintva köszön be a nap. Ébresztő reggelre édes madárcsicsergés, meleg szellő hívogat. Lustálkodva fordulsz egyet

Teljes bejegyzés »

Láthatóvá válni

Láthatóvá válni     Azt hisszük, hogy ha elég réteget pakolunk magunkra – sminket, filtereket, elvárásokat –, akkor láthatatlanok maradhatunk. Elrejtőzünk a saját életünk elől,

Teljes bejegyzés »

HITTEM .

HITTEM. úgy néz ki, az idő kijátszotta a lapjait, vártam sokat csendesen , azt hittem szeretetben , és minden borult, feltárult a titok .  

Teljes bejegyzés »

FONTOSNAK HITTEM.

FONTOSNAK HITTEM.   őszinteségem taszított a magányba hittem , bíztam ,vártam , bizalmat adtam . így sem kaptam választ elfogattam alázattal.   jól álcázott szavak

Teljes bejegyzés »