Egyszer

Egyszer a felkelő nap fénylő sugarát nem láthatod,

a lemenőt se csodálhatod.

Megszűnnek fájdalmaid, álmaid és kínzó vágyaid,

elmúlnak a hétköznapjaid.

Csak ma van, egyetlen, egyedi, megismételhetetlen,

ne légy a jóra engedetlen.

Őszinte, tiszta lélekkel most kell ölelned mindenkit,

figyelve, hogy meg ne bánts senkit.

Mint drága kincs oly nagy érték a szeretet, mit itt hagyunk,

mikor már szeretni nincs módunk.

Mi tehető, ma kell tenni, tétovázni tán nincs idő,

egyszer eljön az eljövendő.

Tóth Lászlóné Rita
Author: Tóth Lászlóné Rita

Nevem: Tóth Lászlóné. Írásaim Tóth Lászlóné Rita néven tettem fel és ezt használom a továbbiakban is. 2009-ben – édesanyám távozása után – űr maradt bennem és ezt az érzést ki kellett írnom magamból. Ezek a gondolatok, versek a gyászról és a hiányról szóltak. Véletlenszerűen találtam rá a Holnap Magazinra, aminek több éven keresztül tagja voltam. A havonta megadott témákra is próbáltak írni, így lassanként prózák is születtek és vidámabb versek is. Írtam többek között mesét, melyből egyet beküldtem a Nagycsaládosok Országos Szövetségének pályázatára, ami bekerült abba a harmincba, ami megjelent a kiadványukban. Egy szatírám az Irodalmi Jelen közölte le. Tagja vagyok az Érdi IRKÁNAK, ahol első alkalommal szintén egy mesém jelent meg. Csatlakoztam a Mesketéhez is, de valójában nem tartom magam meseírónak. A HM tagság megszűnését követően egy ismerősöm a Napvilágot ajánlotta. Annak lettem a tagja, de július elsejével már nem tölthető fel alkotás az oldalra. Három gyerekem, öt unokám és három dédunokám van. Főváros közeli településen – Solymáron – élek.

0
Megosztás
Megosztás

4 Responses

  1. Kedves Rita! Valóban. Az elmúlás törvényszerűsége kikerülhetetlen. Az egyetlen, amivel nyomot hagyhatunk magunk után, az a tiszta szeretet általi megnyilvánulásunk. elismeréssel olvastam a soraidat. Szeretettel: Gyöngyi

  2. Kedves Rita!

    ” Mi tehetö, ma kel tenni, tétovázni tán nincs idő…” Igen szép sorainak fő gondolatát az előb idézett sora összegzi. Ha verse műfaját nekem kellene meghatározni azt mondanám: Elégikus minifilozófia. Tetszéssel olvastam.
    Üdvözlettel
    Antal

  3. Kedves Tonió!

    Köszönöm a látogatást és a megtisztelő sorait is. Igen, ki kell használni minden napot, mert nem tudhatjuk, hogy lesz-e holnapunk.

    Szeretettel: Rita

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük


Versek
Bernie Moonrise

Szívedbe küldöm a jelet

Lelkedre írom a rímeket, S rád festem a színeket. Csendes zajjal hívogatsz, Szárnyaddal messziről simogatsz.   Szívedbe küldöm a jelet, Rímeket küldök neked. A hajnali

Teljes bejegyzés »

Égi színek

Az égi színek rabja lettem én, Szememet elvarázsolta egy csodás fény. A végtelennek tűnő időn táncolok, Mint a félelmet nem ismerő vándorok.   Az égi

Teljes bejegyzés »
Versek
Bernie Moonrise

Sebzett vándorok

A lelkünk vérzik, a szívünk harcba száll, Mégis a mosolyunk erősen helytáll. A lelkünk egy tűzben ég, éget a kín, De a lángok között látom,

Teljes bejegyzés »

Beépített szív

Aznap kicsit álmosan ébredtem, de igyekeztem gyorsan magamhoz térni, hiszen tudtam, hogy reggel fontos eligazítás lesz, amelyet Anita, városunk főkapitánya fog tartani. Erre egy vendéget

Teljes bejegyzés »

Az összeesküvés

Nagy buli volt nálunk is szilveszterkor. Én is fent maradhattam — bár még csak tizenkét éves voltam akkor —, hogy köszönthessem a 23. századot. Nagyszüleim

Teljes bejegyzés »

A hiányzó termék

A szokásos heti bevásárlásaimat intéztem. Mivel egyik kedvenc termékemet éppen nem tudtam ott megvenni, ahová rendszeresen járok, elmentem a kicsit távolabb lévő üzletbe, hátha abban

Teljes bejegyzés »